HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYPREKLADYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19823
5453
5063
1426
1599
7194
5482
11514
1687

Online 32570 užívateľov

Návody > Alan Wake


Zobrazení:20542
Autor návodu:Andrej Eperješi, ABCgames.sk

Výzbroj

S nepriateľmi bojujete v prvom rade svetlom a potom zbraňami. Všetci nepriatelia sú posadnutí temnotou a kým ich obaľuje, sú zbraňami nezraniteľní. Svieťte na nich baterkou a to z nich bude postupne vysávať temnotu. Aj bežné svetlo ju z nich vysáva, ale veľmi pomaly, preto na nich mierte intenzívnym svetlom, čo však rýchlejšie vyčerpáva batériu.
Batéria sa pomaly dobíja sama, no ak potrebujete svetlo baterky rýchlejšie, môžete batériu vymeniť. Batérie nachádzate tak ako muníciu a zbrane.
Celkovo sú v hre tri typy bateriek. So základnou začínate a neskôr narazíte na dve silnejšie verzie s väčšou výdržou.

Temnotu z nepriateľov vysávajú aj svetlice, granáty (slabších nepriateľov aj hneď zničia) a reflektory, na ktoré môžete občas naraziť. Granáty sú úplne úžasné a silné zbrane, ideálne voči skupinám nepriateľov. Žiaľ nie je ich v hre príliš veľa.

Keď vysajete z nepriateľa temnotu, je jeho telo zraniteľné a môžete ho zničiť strelnými zbraňami, alebo granátmi. Ako som spomínal, granáty sú svetelné, takže aj vysávajú temnotu, aj zraňujú, slabších nepriateľov zničia naraz.

Podobne ako granáty sú silné aj svetlice z pištole na svetlice. Tie po výstrele vybuchnú, odsávajú temnotu a ničia nepriateľov.

Bežné svetlice sú vhodné hlavne na to, aby ste si udržali nepriateľov od tela. Po odistení z nich chvíľu uniká intenzívne svetlo, ktoré vysáva temnotu. Nepriatelia pred tým svetlom ustupujú, takže ich nezničí, len trochu oslabí. No svetlice vám takto poskytnú čas, ak vás dostali nepriatelia do kúta a potrebujete prebiť zbrane, získať priestor pre taktiku, alebo útek.

Nachádzate aj statické svetlá lámp. Ich svetlo vás väčšinou vedie v temnote lesa a ukazuje vám smer. Svetlá vždy predstavujú aj kontrolné body, ktoré uložia vašu pozíciu (ale sú samozrejme aj automatické kontrolné body, keď prejdete istý úsek úrovne). Niektoré svetlá sú zhasnuté, no ak pri nich nájdete generátor, tak ho nahoďte, svetlo sa zapne a stane sa z neho kontrolný bod. Ak ste v blízkosti takéhoto „útočiska“ svetla a sú pri vás nepriatelia, stačí do svetla dobehnúť a nepriatelia za vami sa rozplynú.

Na dorážanie odtemnených nepriateľov používate strelné zbrane. Základnou zbraňou, ktorú máte prakticky počas celej hry je revolver. 6 nábojov v zásobníku, 42 celkovo vo vrecku. Má dobrý dosah, presnosť, spoľahlivosť, len nie je príliš silný.
Pištoľ na svetlice je podobná ako granát. Nevyskytuje sa často, ale jej sila je ohromná.
Brokovnica je silnejšia než revolver, hodí sa na likvidáciu silných nepriateľov, alebo rýchle vyradenie slabších. Jej nevýhodou je však, že do zásobníka sa zmestia len dva náboje a tak treba často prebíjať. Neskôr môžete nájsť Pumpovaciu brokovnicu. S ňou je to už o inom. Môžete ju nabiť ôsmimi nábojmi a s tým sa už dá pustiť aj do skupiny nepriateľov.
Lovecká puška je posledný typ zbrane. Je silná, presná, menej častá než ostatné zbrane a pomaly ju prebíjate. Ale pojme päť nábojov a na nepriateľov zaberá veľmi dobre.


Nepriatelia

Priemerne vyzerajúce postavy - sú základnými a najčastejšie sa vyskytujúcimi typmi nepriateľov počas celej hry. Zo začiatku sú to len osoby s jednou zbraňou, postupne sa k nimi pridajú aj podobne vyzerajúce postavy so sekerami, ktoré po vás hádžu. Sekier majú neobmedzenú zásobu, takže ich vždy periférne sledujte, aj keď nebojujete priamo s nimi. Oba typy majú priemernú silu aj rýchlosť, no vždy je dobré udržiavať si odstup, keď sa ich k vám blíži viac.

Silní nepriatelia - majú väčšie, robustnejšie postavy a znesú toho viac, než základné typy, ale zase sú pomalší. Znesú toho dosť, dokonca aj zásah granátom, hoci z nich aspoň odsaje všetku temnotu. Ich útok je silnejší než od ostatných a hoci sú pomalší, tiež si ich držte od tela, ak je proti vám väčšia skupina.

Rýchli nepriatelia - sú chudšie postavy, ktoré sa pohybujú veľmi rýchlo, dokážu skákať cez prekážky a aj ich zásahy sú rýchlejšie. Našťastie nie sú príliš odolní.

Nepriatelia s motorovou pílou - týchto počas hry stretnete len pár. Sú veľmi odolní, veľa toho znesú a ich útoky sú zdrvujúce.

Okrem spomínaných typov nepriateľov vás čakajú ešte vranyposadnuté objekty.
Na vrany narazíte bežne a sú to len vtáky, ktoré odplašíte. Občas však vyrazí proti vám kŕdeľ vrán. Útočia náletmi priamo na vás. Ak vidíte hromadu vrán na oblohe, môžete to očakávať, ale niekedy vyrazia, aj keď sa zdá nebo čisté. Stačí rýchlo zareagovať a mieriť na nich svetlom baterky. Prípadne ich môžete odraziť svetlicou.
Posadnuté objekty sú rozličné predmety rozličných veľkostí (od vedier až po autá), ktoré posadla temnota a vrhá ich proti vám. Neprenasledujú vás priamo, pri útoku sa zdvihnú do vzduchu a neviditeľná sila ich mrští proti vám, takže sa môžete uhýbať, alebo kryť za skaly, stĺpy, či iné prekážky. Ničíte ich tiež prúdom svetla.


Zbierky

V hre môžete zbierať hromadu, hromadu vecí.

Termosky s kávou sú najprostejším predmetom pre zbierku. Zrejme aby ste v noci nezaspali. Celkovo: 100 kusov.

Stránky rukopisu vám odhaľujú čo sa stalo, alebo stane. Popisujú situácie, ktoré sta zažili a občas aj menej podstatné udalosti, ktoré ste priamo nevideli. Celkovo je ich 106 kusov. 91 ich môžete nájsť pre bežnej hre, 15 kusov nájdete len pri hraní na najťažšej obtiažnosti „Nightmare“. Pri prvom hraní som mal strednú obtiažnosť a spísal som prvých 91 kusov. Zvyšné strany som dopísal až potom, takže sú už od prvej epizódy číslované od čísla 92 a vždy s informáciou, že ide o obtiažnosť „Nightmare“.

Odkazy sú rozličné plagáty, informačné tabule či popisy, ktoré odhalia niečo o mestečku, jeho histórii, alebo len vecné priblíženie niektorých objektov. Celkovo: 25 kusov.

Televízne programy si môžete pozrieť samozrejme v televízoroch. Niektoré sa vo vašej prítomnosti spustia sami v rámci príbehu, niektoré musíte zapnúť vy. Celkovo: 14 kusov.

Rádiá musíte vždy zapnúť vy. Počúvate v nich program Pata Mainea z miestnej stanice a pár rozhovorov dokresľuje trochu mestečko. Celkovo: 11 kusov.

Truhlice s výbavou sú poskrývané na rôznych miestach, zväčša mimo hlavnej trasy postupu hrou. Svetlo baterky vám môže odhaliť symboly a šípky, ktoré vás navedú k takejto truhlici, v ktorej môžete nájsť rozličnú výbavu, zásoby, muníciu, alebo zbrane. Celkovo: 30 kusov.

Pyramídy z plechoviek sú presne to, čo sú, pyramídy postavané zo starých plechovíc a aby sa vám rátali za zozbierané, musíte ich rozstreliť a zhodiť. Celkovo: 12 kusov.Epizóda 1: Nočná Mora


A. Nočná Mora

Termosky: 3; Pyramídy Plechoviek: 1.

Začínate v nočnej more, na opustenej ceste po zrazení stopára, ktorý náhle zmizne. Cesta za vami sa uzavrie stenou, takže môžete len vpred. Musíte sa dostať k majáku, ktorého svetlo znamená bezpečie. Choďte vpred. Cesta pred vami pokračuje zlomeným mostom, ktorým neprejdete, no choďte tam, na moste je termoska (1/100).
Vráťte sa pred most a choďte po drevenej ochodze napravo. Objaví sa prízrak na ceste, ktorý sa rozbehne za vami so sekerou, takže utekajte preč jedinou možnou cestou. Preskočte zátarasu a na dvore za ňou sa objaví prízrak pred vami. Musíte sa naučiť, ako sa uhýbať jeho sekere. Proste sa v jeho blízkosti vrhnite stranou pri stlačení klávesy SHIFT. Keď sa úspešne uhnete, môžete pokračovať za bránkou ďalej pred postavou z knihy, na ktorej Alan práve pracuje. Pred tornádom utekajte preč až na most, za ktorým popri Clayovi Stewardovi vbehnite do chatky.
Keď sa párkrát otrasie, otvoria sa zadné dvere. Vyjdite von a ako vám radí hlas, nasledujte svetlo. Choďte pod lampu a jej svetlo vám začne dopĺňať život. Choďte ďalej a keď svetlo dohovorí, postaví vám schody. Dole vás čaká prízrak a Svetlo vám dá dary, aby ste sa mohli brániť. Najprv si vezmite baterku, ktorou posvieťte na prízrak - zamerajte pravým tlačidlo myši, energia baterky sa bude míňať, ale jej intenzita vzrastie a odstráni temnotu z prízraku. Potom dostanete od Svetla pištoľ, ňou zabite prízrak zbavený temnoty.

Máte tu aj krabicu s muníciou, tak si ju doplňte a napravo, než odídete z dvorku, si všimnite na plote pyramídu z plechoviek, ktorú rozstreľte (1/12).
Zoskočte dole a tam sú dva prízraky. Nemusíte na nich mrhať muníciou, stačí ich omráčiť svetlom baterky, ak sú príliš blízko a prebehnúť okolo nich. Bežte k svetlu a pod lampou si otvorte skrinku, v ktorej je pištoľ na svetlice a dve svetlice. Napravo zbehnite dolu do bunkra, v ktorom je termoska (2/100).
Zoskočte dole pod bunker, tam vás napadnú tri prízraky. Môžete na nich použiť svetlicu, tá zničí všetkých troch naraz. Pokračujte ďalej, objaví sa jeden prízrak, tak ho ochromte svetlom, netreba ho zabíjate a utekajte na cestu pod vami. Keď tam doskočíte, zľava sa po ceste začne rútiť tornádo. Utekajte pred ním k majáku. Na konci cesty musíte naľavo ku schodom. Napravo je na lavičke termoska (3/100).


B. Bright Falls – reštaurácia Oh Deer Dinner

Termosky: 1.

Vybehnite hore do majáku a preberiete sa z nočnej mory na trajekte pri manželke Alice. Chce si vás vyfotiť, tak choďte k postaršiemu pánovi pri zábradlí neďaleko vášho auta. Kým vás bude fotiť, pohovorte si, je to Pat Maine, moderátor v miestnom rozhlase. Po rozhovore vám Alice povie, aby ste nastúpili do auta, pretože trajekt dorazil k mestečku Bright Falls. Nastúpte do auta a v scénke vojdete do mesta, kde vás Alice vysadí. Váš cieľ je Carl Stucky, ktorý vám má dať kľúče od chaty. V reštaurácii, kde ho hľadáte, vás privíta čašníčka Rose, fanúšička. Vzadu za barom je termoska (4/100).
Ako pôjdete popri dvoch hosťoch sediacich pri stole, muž s páskou cez oko vás požiada, aby ste zahrali pieseň „Coconut“. Použite Jukebox pre vybratie piesne, no platňa sa zasekne, tak ho použite znovu a naklikajte silu pre udretie do jukeboxu a uvoľnenie platne.
Prejdite k záchodom popri žene, ktorá vás varuje, aby ste nešli do tmy, lebo sa tam môžete zraniť. Zaklopte na pánske záchody, kde by mal byť pán Stucky, no neozve sa; objaví sa stará žena v čiernom, ktorá vám povie, že to Carl nestihol, pretože je chorý a ona vám odovzdá kľúč od vašej chaty a popis, ako sa tam dostať.
Choďte von. Ak sa vrátite naspäť k záchodom, stará žena je preč, hoci ste ju nevideli odchádzať. Môžete si vypočuť pár dialógov a vyjdite von z reštaurácie. Odchádzate s Alice v aute preč, keď za vami vybehne Carl Stucky a márne kričí, že ste si zabudli kľúč od chaty pri jazere.


C. Chata na jazere

Termosky: 2; Rádiá: 1.

Dorazili ste k chate. Než pôjdete dnu, vybehnite hore cestou k vášmu autu. Je tam termoska (5/100). Môžete si tiež pozrieť ostrov s chatou, ktorý pripomína vtáčí pazúr a je samozrejme na jazere, hoci Alice podotkne, že chata mala byť pri jazere. Vráťte sa za Alice a choďte spolu k chate. Odomknite ju, no Alice nechce vojsť, má fóbiu z tmy a v dome nejde prúd.
Môžete dom prebehnúť sami. V kuchyni dole je termoska (6/100). Na poschodí je v izbe naľavo na poličke fotografia na pozretie. Na terase za domom pustite rádio (1/11) a dole na móle si môžete pozrieť hlbokú, temnú vodu.
Vráťte sa za Alice a choďte dole ku kôlni. Cestou si môžete pozrieť starý peň a naľavo sa pozrieť na kopec nad jazerom, kde je Cauldron Lake Lodge, opustený hotel. Vojdite do kôlne a zapnite generátor.

Trochu budete rozjímať von, až sa zvečerí. Choďte dnu za Alice, s ktorou sa povadíte, keďže vám do izby pripravila písací stroj, aby ste sa tu pokúsili prekonať dvojročný, spisovateľský blok. Vyjdete sa upokojiť von do noci, keď Alice vykríkne. Bežte naspäť do domu. Cestou vás napadnú kŕdle vrán. Môžete ich likvidovať svetlom baterky.

Vbehnite dnu, no Alice je preč. Skočíte do vody za ňou a preberáte sa vo vašom aute, s ktorým ste havarovali.


D. Cesta na Čerpaciu stanicu

Termosky: 8; Stránky Rukopisu: 10 (+3); Truhlice: 4; Pyramída Plechoviek:1; Rádiá: 1; TV: 2; Odkazy: 1.

V kufri auta si pozrite knihu „Tvorcovská Dilema“ od doktora Emila Hartmana. Zbehnite nižšie a uvidíte pod lesom čerpaciu stanicu, kam sa rozhodnete dostať a zohnať pomoc. Choďte nižšie a uvidíte, ako vaše auto spadne z útesu. Utekajte dole až do bieleho svetla a získate prvé dve strany vášho rukopisu (1,2/106). Rukopisu knihy, ktorú ste ešte len plánovali napísať. Môžete si všetky stránky, ktoré získate, pozrieť v menu, aby ste vedeli, čo môžete očakávať.
Pokračujte po ceste, uvidíte pred sebou postavu, na ktorú zavoláte, no tá zmizne. Pokračujte a uvidíte poniže pílu. Choďte k plotu, ktorý je prerazený spadnutým stromom. Na strome za ním leží stránka rukopisu (92/106, Nightmare) a cez spadnutý strom, ktorý prerazil plot, vlezte dnu. Prejdite ďalej a pred vami je Carl Stucky, ktorého posadne temnota. Po scénke napravo za kopami dreva vidíte na zemi stránku rukopisu (3/106). Naľavo odtiaľ je auto, pri ktorom je termoska (7/100). Vráťte sa k miestu, kde bola stránka a prejdite ďalej. Počkajte, zľava sa zosype pár brvien, tak nech vás nezrania. Pokračujte a keď nad sebou uvidíte Carla, tak utekajte do chatky pred vami, inak vás rozseká sekerou.
Vnútri príhodne nájdete pištoľ a baterku. Za vami sú batérie a pri okne aj ďalší zásobník. Vnútri skúste použiť telefón, no Carl vám presekne vedenie. Potom sa držte čo najbližšie pri dverách za telefónom, pretože Carl vrazí do chatky s buldozérom.

Ako ju začne posúvať, otvoria sa zadné dvere, tak z nich vyskočte skôr, než zhodí celú budovu z útesu. Prebehnite bránkou pred vami, ktorá sa vám otvorí. Tu vás napadnú dva prízraky, ktoré zlikvidujte, ako ste sa to naučili. Svetlom vyhnať temnotu a pištoľou zastreliť telá. Napravo za bránkou máte muníciou a aj generátor, ktorým môžete na chvíľu zapnúť silný prúd svetla, ktorý vás lieči, ak potrebujete. Brána ďalej je zelektrizovaná, tak choďte naľavo od nej pod prístrešok a pri zadnej stene kopnite do generátora, čím elektrinu odstavíte.
Než prejdete, všimnite si, že svetlo z baterky vám ukazuje nápisy, šípky a symboly, ktoré inak neuvidíte. Tu sú šípky, ktoré vás navádzajú za prístrešok, tak tam zájdite a nájdete truhlicu (1/30), v ktorej je pištoľ na svetlice.
Prejdite bránou, v ktorej ste odstavili elektrinu. Poniže sa od buldozéru rozbehne prízrak, ktorý zlikvidujte. Napravo je na plote núdzová skrinka, v ktorej sú batérie a munícia. Naľavo vybehnite nad buldozérom k prístrešku s traktorom, kde je stránka rukopisu (4/106).
Pokračujte popod buldozér, cestou dole k rieke a prejdite po spadnutom strome ponad rieku. Najprv choďte doľava. Je to síce slepá cesta na ostrovčeku, ale na skale tam nájdete termosku (8/100). Prejdite po skalách na ďalší ostrovček. Napravo prejdite po brvnách na skaly nad vodopádom, je tam stránka rukopisu (5/106). Potom prejdite brvnami na opačnej strane, na ktorých sa na chvíľu mihne Carl. Na tomto ostrovčeku choďte doľava a pri skalách, cez ktoré prekonáte ďalšiu časť rieky, je na zemi munícia. Na skalách je stránka rukopisu (93/106, Nightmare). Za riekou na vás čakajú ďalšie dva prízraky. Vyhýbať sa môžete nielen priamym úderom ich zbraní, ale aj sekerám, ktoré po vás hádžu.

Vylezte hore k drevám a choďte doľava. Tam vás navádzajú šípky ku kope dreva s rebríkom, tak vylezte hore a po dreve prejdite hore do malej búdy na kopci, v ktorej je truhlica (2/30) s batériami. Na búde je aj nápis, „Unesení sú naplnení temnotou“, čo odkazuje na prízraky, ktoré na vás útočia.
Vráťte sa dole rebríkom a choďte doprava ku schodom, po ktorých chcete nahor, no sú zlomené. Naľavo je na stĺpe núdzová skrinka s batériami a muníciou. Na stĺpe nad ňou je ovládanie žeriavu, no nie je elektrina. Najprv choďte napravo za hromadu dreva pod plošinou, na ktorú chcete vyliezť. Za drevom je na skale termoska (9/100). Od ovládania žeriavu choďte doľava poza drevá a popri buldozéri až ku generátoru, pri ktorom zlikvidujte troch nepriateľov. Potom nahoďte generátor. V miestnosti pri generátore nájdete brokovnicu a stránku rukopisu (6/106).
Vráťte sa naspäť cestou, ktorou ste prišli k osvetlenému stĺpu, do ktorého ste vpustili energiu nahodením generátoru. Aktivujte tam ovládanie a spustíte žeriav s naloženými drevami. Presuňte drevá medzi dve kopy brvien, ktoré sú pod plošinou, na ktorú sa chcete dostať. Tým sa vytvorí spojnica, takže vylezte naľavo na drevá po rebríku, prejdite po drevách, skočte na brvná na žeriave, ktoré ste spustili a za nimi na ďalšiu hromadu dreva.

Odtiaľ prejdite hore a ste konečne nad pílou. Choďte ešte napravo k stolíku nad zničenými schodmi. Je na ňom pyramída z plechoviek, tak ju rozstreľte (2/12). Potom vybehnite hore k osvetlenej búdke. V búdke máte broky a rádio (2/11). Značky na stromoch vás môžu doviesť k drevenej garáži so starým vrakom za touto búdkou, v ktorej je truhlica (3/30) s ďalšou svetlicou. Vráťte sa k búdke a choďte hore cestou. Na ceste nájdete stránku rukopisu (7/106). Pokračujte a než zoskočíte cestou nižšie, napravo je na okraji útesu na skale termoska (10/100).

Keď zoskočíte do lesa, tam vás čakajú štyria nepriatelia, dvaja medzi stromami, dvaja pri generátore pri ceste. Pri generátore máte aj batérie a muníciu a tiež môžete nahodiť generátor, čo spustí svetlo, ktoré vás lieči. Zbehnite dolu pod generátor na okraj skaly, kde vidíte dva sudy. Na skale je aj termoska (11/100). Ak pôjdete do lesa nad generátorom, sú tam ďalšie tri dvojice nepriateľov, no ísť môžete aj po ceste. Pokračujte hore k svetlu a cestou pri stúpaní bude na zemi stránka rukopisu (8/106). Odtiaľ už len vybehnite hore k lampe, kde si nezabudnite doplniť život, ak potrebujete. V núdzovej skrinke je munícia a batérie. Zoskočte dole na cestu k bagru. Pri ňom vás šípky povedú hore ku skale napravo od zavretej brány, kde je truhlica s ďalšou svetlicou (4/30). Potom choďte cestou dole popri žeriave. Poniže, pri ďalšou pracovnom vozidle vás napadne trojica nepriateľov.

Pokračujte dole k bráne. Na zemi pred bránou je stránka rukopisu (9/106). V strážnej búdke máte batérie a broky. Môžete si pustiť televízor (1/14). Pri okne je tlačidlo, ktorým otvorte bránu. Za ňou môžete naľavo vypnúť rezací stroj, aby vás neiritoval jeho zvuk a poniže máte pár batérií a muníciu. Obďaleč vás čakajú nepriatelia. Najprv traja a potom dvaja, ku ktorým sa pridá aj Carl. Zlikvidujte najprv tých bežných, ak ste si ušetrili svetlice, tak to ani nepotrvá a potom sa sústreďte na Carla, ktorý sa rýchlo presúva a samozrejme znesie aj viac svetla, aj viac zásahov, než ostatní.
Po boji choďte k zadnej bráne. Na páse žeriavu je termoska (12/100). Napravo od dverí je ovládacia skrinka, ktorú otvorte a aktivujte spínač pre otvorenie brány.

Za bránou pokračujte a konečne sa dostanete k čerpacej stanici. Pri aute so sochou jeleňa je na zemi stránka rukopisu (10/106). Obďaleč pri tabuliach s cenami je termoska (13/100). Ak sa vydáte po ceste od pumpy, na konci podjazd blokuje kamión, pri ktorom je termoska (14/100), no cestou k nej vás napadnú dve trojice unesených a ďalšie dve trojice cestou naspäť, takže ak nie ste zberateľ, nemusíte riskovať. Vráťte sa k budove a choďte za ňu. Na stene pri vstupe do záchodov je stránka rukopisu (94/106, Nightmare).
Vojdite do budovy stanice a v garáži uvidíte sami seba v televízore (2/14). Vnútri si pozrite naboku regálu plagát k 68 ročníku Deerfestu (1/25). Potom použite telefón za pultom.
Zavoláte šerifku Sarah Breakerovú, ktorá vás vyzdvihne. Samozrejme jej nepoviete, čo sa stalo s Carlom, majiteľom pumpy. Ona vám ale povie, že žiadna chata na jazere nie je po kolapse pred rokmi. Dokonca vás tam vezme, aby ste zistili, že chata, v ktorej ste stratili manželku, je naozaj preč.Epizóda 2: Unesená


A. New York a kancelária šerifa

Termosky: 3; Stránky Rukopisu: 5; Odkazy: 1; Rádiá: 1; TV: 1.

Vraciate sa v spomienkach do vášho domu v New Yorku pred tromi rokmi. Choďte do izby s Alice, na stole je termoska (15/100). V kuchyni zapnite kávovar, no došla káva. Vráťte sa za Alice a choďte potom do vedľajšej izby, kde si máte pozrieť jej návrhy na obálku. Tiež sú tam dve stránky rukopisu (11, 12/106).
Vypadne elektrina, tak choďte k poistkám pri vstupných dverách. Nájdete aspoň baterku, tak sa vráťte za Alice, aby sa nebála. Po spoločne strávenej noci sa vraciate do prítomnosti.

Ste na šerifskej stanici, kde vás prezrel doktor Nelson. Potom si máte pohovoriť so šerifkou Sarah. Môžete si prezrieť rybu na stole, o ktorej prehodíte pár viet s Nelsonom. Vojdite do vstupnej haly, kde zase kritizuje nedostatok svetla pani, ktorú ste predtým stretli v reštaurácii. Niečo iste vie, potvora, ale nepovie. Choďte do miestnosti oproti. Je tam na stolíku termoska (16/100), na zemi stránka rukopisu (13/106) a aj policajné rádio, ktoré môžete zapnúť a vypočuť si pár správ, no neráta sa medzi „zberateľské rádiá“. Vráťte sa a choďte k šerifkinej kancelárii. Na stene pred ňou si pozrite dva plagáty, jeden o nezvestnom mužovi, druhý o trojici nezvestných (2/25). Vojdite za šerifkou, ktorá vám vráti váš mobil, tak si ho vezmite zo stola. Potom prekecnete, čo sa stalo, hoci pravdu jej samozrejme nepoviete. Preruší vás telefonát únoscu vašej ženy.
Podľa inštrukcií choďte popri celách na parkovisko za stanicou. V prostrednej cele je chlapík, ktorý prosí o svetlo, tak môžete zapáliť vypínačom pri dverách a z vďačnosti vám povie o svojich vidinách mimozemšťanov. V tretej cele je stránka rukopisu (14/106). Vyjdite na zadné parkovisko, oproti vám je termoska (17/100) a rádio (3/11). Choďte naľavo od dverí zo stanice, preskočte drevený plot a vykopnite dosky, kryjúce dieru v pletive. Na skale pred vrakom je stránka rukopisu (15/106). Vo vraku auta nájdete vodičský preukaz Alice. Zavolá vám Barry Wheeler, váš agent. Keď dohovoríte, vráťte sa k celám. Televízia nad dverami sa spustí sama (3/14). Prejdite dverami a po rozhovore so šerifkou a po vašom útoku na doktora Emila Hartmana vás vyzdvihne Barry a odvezie vás do parku.


B. Národný park Elderwood

Termosky: 5; Odkazy: 1; Rukopisy: 5; Rádiá: 1; TV: 1.

S únoscom sa máte stretnúť na Lover´s Peak, takže sa ubytujete v parku. Keď dohovoríte s Barrym, vyjdete von, kde sa Rusty stará o svojho psa Maxa. Má s ním dosť práce, tak vás poprosí, aby ste sa zapísali na recepcii sami. Vráťte sa dovnútra, kde prehodíte pár ďalších slov s Barrym a na recepčnom pulte vyplňte formulár. Pozrite si tiež nápis „Buck Tooth Charlie“ pod sochou mamuta (3/25). V kuchynskej časti je na pulte termoska (18/100).
Vezmite formulár, zaneste ho Rustymu a ten vám dá kľúč od vašej chatky, ktorý si vezmite. Vráťte sa dovnútra, dohovorte s Barrym, vyjdite von a odveziete sa do svojej chatky.

Potom večer necháte Barryho čakať v chatke a vy vyrážate na Kopec Milencov, kde sa máte stretnúť s únoscom. Dole v chate je v kuchyni termoska (19/100) a pri sporáku sú batérie. Na zadnej terase je pri vírivke druhá termoska (20/100). Vyjdite von a zbehnite dole schodmi k autu. Pri ňom je na zemi stránka rukopisu (16/106).

Vydajte sa cestou pod autom a choďte k prvej chatke. Môžete do nej vojsť, zapáliť a pustiť si rádio (4/11). V skrini je munícia. Vyjdite von (za oknom sa mihne postava) a pokračujte k druhej chatke s karavanom. Na nej môžete vykopnúť dvere a vnútri si pustiť televízor (4/14).

Pokračujte po ceste ďalej, pri telefónnom automate vybehnite hore k rozhľadni, v ktorej je stránka rukopisu (17/106), vráťte sa na cestu a v kufri odstaveného auta je ďalšia stránka rukopisu (18/106). Bežte dole cestou až do návštevníckeho centra, odkiaľ začujete výkriky. Keď dobehnete na dvor, choďte najprv do búdy naľavo. Vnútri je termoska (21/100). Choďte napravo k rangerskej stanici. Na múriku pri schodoch je stránka rukopisu (19/106) a za budovou je pri strome termoska (22/100). Vojdite do návštevníckeho centra, kde je ranený Rusty. Našiel jednu zo stránok vášho rukopisu a vraj sa všetko stalo tak, ako tam bolo napísané. Zo zeme pri ňom si môžete vziať pištoľ.

Prebehnite do budovy oproti, vyjdite hore a kľúčmi od Rustyho si otvorte dvere. Na konci chodby je stránka rukopisu (20/106). V kancelárii je v skrinke munícia a batérie. V zadnej miestnosti sú poistky, no už je v nich zarazená sekera, takže s nimi nepohnete.
Začujete výkrik, tak vybehnite von. Vonku si všimnite na zemi škvrny temnoty. Ak na ne stúpite, tak vám ublížia. Stačí ich obísť a môžete ich tiež zničiť baterkou. Nemusíte ani svietiť intenzívne, stačí bežný prúd svetla. Je ich tu asi päť. Cestou zničte dva prízraky a vbehnite do budovy, no Rusty je už preč. Vybehnite cez dieru v stene na dvor a tam je Rusty, plný temnoty. Zbavte ho baterkou temnoty a potom zabite. Je ako Carl v predošlej epizóde, rýchly a silnejší než bežné prízraky. Z bočnej cesty prebehnú ďalší dvaja, teraz už našťastie obyčajní, tak ich zničte. Ak potrebujete muníciu, tak v búde naľavo je plný kufor nábojov.


C. Cesta na Lovers´ Peak

Termosky: 3; Rukopisy: 4; Truhlice: 1; Odkazy: 3.

Prejdite na cestu, ktorou dorazili a zbehnite dole drevenými schodmi. Zavolá vám Barry, ktorý vám začína veriť. Na piknikovom stolíku oproti nájdete stránku rukopisu (21/106). Pokračujte ku schodom, kde je núdzová skrinka s muníciou a batériami.
Zbehnite dole schodmi, prejdite mostom a drevenou bránou oproti do jaskyne. Na konci jaskyne si prečítajte tabuľu s nápisom Moonshine Cave (4/25) a napravo odtiaľ je truhlica s batériou (5/30), pri ktorej je aj brokovnica.
Vráťte sa von k mostu a choďte dole k piknikovému stolu. Pri telefónnom automate je batéria. Pri stole vás napadnú traja unesení. Dvaja pred vami, jeden za vami, tak sa stiahnite, nech vás neobkľúčia. Po ich likvidácii prejdite mostom za telefónom.

Za mostom je rázcestie. Najprv vybehnite napravo k piknikovým stolom, na zemi je tam stránka rukopisu (22/106). Vráťte sa na rázcestie a choďte doľava, podľa tabule k Vrchu Milencov. Pri ďalšej tabuli vybehnite naľavo hore kopcom k altánku so svetlom, kde si môžete doplniť život a máte taj aj brokovnicu a broky. Odtiaľ choďte dole k veľkému stromu pri ceste, kde sa objavia tri prízraky. Po ich likvidácii si môžete pozrieť tabuľu pri veľkom strome „The Old One“ (5/25). Od stromu pokračujte doľava, napadne vás ďalšia trojica.
Cez ďalších dvoch pokračujte cestou dolu a za mostom môžete generátorom nahodiť lampu, aby ste si doplnili život. Povyše lampy je piknikový stôl, telefón so zaťatou sekerou a za ním môžete preskočiť plot a vziať si termosku zo skaly (23/100). Na strome vedľa lampy je núdzová skrinka s muníciou, obďaleč je na zemi stránka rukopisu (23/106).
Pokračujte cestou k odbočke, kde vás pre zmenu čaká pätica nepriateľov. Skúste hneď vycúvať a nenechať sa obkľúčiť, ani zahnať do kúta. Za nimi pokračujte k svetlu pri bráne a ďalej po ceste na koniec k stolom. Na stole je termoska (24/100) a na stĺpe tabuľa s nápisom „Dates from 1846, the Year of the Oregon Treaty“ (6/25). Vráťte sa po ceste k svetlu pri bráne. Tá je síce zavretá, no stačí preskočiť plot vedľa brány. Pred vami je skala, na ktorej je stránka rukopisu (24/106).

Choďte k osvetlenému miestu pri mape a nad schodmi si privolajte lanovku. Nastúpte a odvezte sa na druhú stranu. Tam vás pred pár nepriateľmi zachráni chlapík, ktorého ste stretli na trajekte pri príchode do mesta. Zo skrinky naľavo si vezmite svetlice a batérie a nasledujte ho. Prepadne vás pár nepriateľov. Keďže ste cestou lanovkou prišli o zbrane, len ich osvetľujete, uhýbajte sa a on ich postrieľa. Bežte k bráne a v núdzovej skrinke máte ďalšie svetlice.
Odmietne vám dať zbraň a začne otvárať zamknutú bránu. Objavia sa piati nepriatelia, takže sa im len uhýbajte a použite svetlice, aby ste ich odohnali od svojej tesnej blízkosti a trochu ich zdržali. Keď konečne otvorí bránu, prebehnite hore schodmi, pomôžte mu s osvetľovaním, než ich zabije a vyjdite hore nad schody. Pokračujte k bráne so srdiečkom na vrchu. Napravo je mapa a za ňou je na skale termoska (25/100).
Prejdite na koniec cesty k svetlu, kde si vezmite ďalšie svetlice a tu vás čaká ďalší nápor. Robte to, čo doteraz, osvetľujete ich, odrážajte svetlicami a snažte sa prežiť, než ich únosca všetkých zabije. Prídu tri skupiny a napokon ešte veľký týpek so sekerou. Po boji vám únosca povie, že chce za vašu ženu celý rukopis, opäť sa necháte ovládnuť hnevom a vrazíte mu. Konečne ste získali pištoľ, no únosca je na úteku.


D. Späť do chaty

Termosky: 6; Rukopisy: 8 (+1); Truhlice: 4; Pyramídy z plechoviek: 2; TV: 1.

Na zemi je pri vás munícia, batérie a svetlica. Obďaleč je aj stránka rukopisu (25/106). Než pôjdete ďalej, otočte sa a choďte pod stĺpy plošiny, z ktorej ste sem padli. Zbehnite dolu po skalách a napravo do malej jaskyne, kde je truhlica s batériami a svetlicou (6/30).
Vráťte sa hore a prejdite po strome na druhú stranu rieky, doprava a po druhom moste na ďalší breh, v podstate poniže toho, kde ste začali. Naľavo uvidíte vzadu na ceste postavu a pred vami na ceste lesklý objekt. Je to medvedia pasca, akú vám spomínal Rusty, keďže sa do nej chytil aj jeho pes Max. Ak sa chytíte, treba sa rýchlym stláčaním oslobodiť. Ďalej na ceste budú ďalšie pasce, tak len pozor na ne.
Pokračujte cestou cez nepriateľa k bralu nad mlynom. Je tam pri vás sud, pri ktorom sú batérie a munícia. Úplne na kraji skaly za sudom je strana rukopisu (26/106). Na sude vedľa je pyramída z plechoviek (3/12). Prejdite po ďalšom strome za rieku, kúsok po ceste k trojici nepriateľov.
Pri skale obďaleč je ďalšia trojica. Pokračujte lesom k búde na kopci. Tam sa objavia štyria, dvaja pri vás, dvaja pod vami. Pri búde je generátor, ktorý môžete nahodiť a zapnúť ozdravné svetlo. Na zemi pri búde je munícia a batérie, vnútri je termoska (26/100). V druhej búde je stránka rukopisu (27/106) a lovecká puška.

Za touto druhou búdou skočte po drevenej plošine dole k ceste. Napravo nad cestou si všimnite havarované lietadlo. Na vraku je pár škvŕn temnoty, no hlavne si všimnite šípky smerujúce naľavo k pravému krídlu. Zozadu sa dá vyjsť po skale s pneumatikou na krídlo a na skale nad krídlom je truhlica so svetlicami (7/30).
Choďte od lietadla dolu k miestu, kde ste zoskočili, odtiaľ nižšie a zoskočte dole zo skaly, na ktorej leží svetlica. Dole v lese vidíte uprostred trosky so svetlom. Cestou k ním vás napadne trojica nepriateľov. Keď vojdete ku generátoru, objavia sa dvaja ďalší. Po boji si pri generátore vezmite muníciu do pištole a pušky a nahodením generátora spustíte liečivé svetlo. Z tohto útočiska vybehnite na skalu nad riekou a na skale povyše vidíte termosku. To len pre orientáciu, choďte na tú druhú skalu a vezmite si termosku (27/100). Odtiaľto vidíte mlyn, ku ktorému smerujete.

Choďte dole k mlynu a pred ním vás napadne trojica nepriateľov. Ak nechcete plytvať muníciou, stačí dobehnúť k starému mlynu a zmiznú. Tam na vás už čaká liečivé svetlo. Vylezte hore po rebríku, prejdite rozpadajúcou sa strieškou a zoskočte pred vchod. V budove si dajte pozor na škvrny temnoty a ničte ich svetlom. Jedna je pred vami a za ňou je na sude pod schodmi munícia. Vyjdite na poschodie a na balkóne je stránka rukopisu (28/106).
Vybehnite potom schodmi úplne hore a skopnite dolu závažie. To vysunie hore plošinu, pomocou ktorej preskočte na druhú stranu, kde je na vreciach strana rukopisu (29/106). V miestnosti je škvrna, dve svetlice a vzadu na stole termoska (28/100). Vylezte rebríkom do podkrovia a odtiaľ vyjdite von. Medzi krabicami vás napadne nepriateľ.

Naľavo pri krabiciach je stará šopa, v ktorej je lovecká puška a za krabicami, cez ktoré môžete preliezť, je strana rukopisu (30/106). Vráťte sa von a preskočte plot, prejdite mostom a neprehliadnite za mostom núdzovú skrinku s muníciou. Choďte hore cestou a dajte si pozor na pár uvoľnených brvien a sudov, ktoré na vás spustia. Za nimi sa objavia dvaja veľkí nepriatelia.
Vybehnite hore, na lavičke je svetlica a v núdzovej skrinke munícia a batérie. Prejdite bránou a cez bránu oproti sa k vám prebúra prízrak s motorovou pílou. Je v ňom veľa temnoty, takže odtemniť ho chvíľu potrvá, preto si pomôžte svetlicami a zlikvidujte najprv dvoch jeho poskokov, nech vám nezavadzajú a keď ho odtemníte, potom ho už dorazíte pár ranami z pušky.

Prejdite bránou a naľavo vybehnite hore schodmi k altánku s ozdravným svetlom. Zavolá vám Barry, takže sa treba ponáhľať. Prejdite mostom ku karavanom. Na stole napravo je termoska (29/100) a na stĺpe núdzová skrinka. Napravo je auto zamknuté v garáži.
Choďte naľavo k záchodom. Vzadu na pánskych záchodoch sú kľúče od garáže a tiež sa vám tam spustí televízor (5/14). Cestou von na vás vybehne jeden nepriateľ z kabínky. Medzi dverami záchodov je pri smetiaku stránka rukopisu (31/106). Na dámskych záchodoch je len munícia do loveckej pušky.

Choďte oproti záchodom a kľúčmi si otvorte garáž. Naskočte do auta a po ceste uháňajte za Barrym. Objavia sa nepriatelia, ktorých môžete oslepovať reflektormi a zrážať. Oslepujete ich ako baterkou, takže stačí bežne svietiť, alebo môžete zintenzívniť svetlo, čo však vybíja autobatériu. Zrážanie odtemnených nevadí, ale dávajte si pozor na auto pri narazení do predmetov, alebo pri zásahoch nepriateľmi, ktorí po vás samozrejme stále hádžu zbrane, alebo vám do auta udierajú, ak ich netrafíte a stojíte pri nich.

Prejdite na cestu a choďte najprv doprava. Cestu blokuje prevrátený kamión, pri ktorom je termoska (30/100). Otočte sa a choďte po ceste opačným smerom. Pred kamiónmi s drevom môžete zabočiť doprava, vidíte známe šípky, ktoré vidno vo svetle. Napravo cez lúku sa dostanete k malej búde, v ktorej je truhlica so svetlicou (8/30).
Vráťte sa ku kamiónom s drevom a teraz choďte doľava. Povyše nich je cesta blokovaná, no vy choďte lúkou doľava hore k jasnému svetlu lampy útočiska. Tam nájdete brokovnicu a na stole pyramídu z plechoviek (4/12). Je tu aj druhé auto, ak ste o svoje prišli, alebo ho príliš poničili.
Od útočiska choďte doľava na hlavnú cestu, cez most až ku kamiónu s drevom. Za ním je na piknikovom stole termoska (31/100) a dostanete sa tadeto aj za kamión. Tam môžete vojsť do tmavého tunela, kde je pri ďalšom kamióne, ktorý blokuje tunel, na zemi stránka rukopisu (32/106). Keď ju vezmete, napadnú vás dva prízraky.
Vráťte sa do auta a prejdite na dvor, kde si môžete vymeniť auto, ak chcete.

Keď prejdete popri návštevníckom centre, tak cesta poniže vašej chaty bude zablokovaná úplne. Vystúpte a pokračujte pešo. Pri aute s majákom nájdete svetlice a pištoľ na svetlice. Povyše auta vás čakajú dve trojice nepriateľov, vrátane veľkého. Potom vám zas zavolá únosca a dá vám dva dni, aby ste mu doručili celý rukopis.
Choďte k chate. Cestou pod chatou je na zemi strana rukopisu (95/106, Nightmare). Pod schodmi je pištoľ na svetlice a pár svetlíc. Vyjdite k chate, kde je pár ďalších svetlíc a hromada vrán nad vami. Než sa do nich pustíte choďte doľava za chatu. Šípka na studni vás navedie k skale, pri ktorej je truhlica so svetlicami do pištole (9/30).

Likvidujte vrany, ktoré sa občas na vás vrhnú v kŕdli. Aj keď neútočia, svieťte na ne baterkou, nemusí to byť intenzívne svetlo, stačí bežné a budete ich po jednej likvidovať, ak sú na dosah svetla. Keď útočia, zintenzívnite svetlo a prípadne si pomôžte svetlicami.
Keď ich dostanete dosť, Barry vám otvorí. Ráno zistíte, že nedokážete písať, pretože vám v tom bráni nejaká magická sila, takže treba stránky rukopisu proste hľadať ďalej. Barrymu zavolá servírka Rose s tým, že našla pár vašich stránok, no ako ste už z jej hlasu vytušili, hneď uvidíte, že je pod vplyvom starej ženy, ktorá to na vás našila už na začiatku s falošnou chatou.Epizóda 3: Výkupné


A. Karavanový park a útek

Termosky: 2; Rukopisy: 3; TV: 1; Rádiá: 1.

Prichádzate s Barrym k ubytovaniam, kde vás privíta Randolph, správca karavanového parku. Barry zistil z novinových článkov, že v meste žil kedysi údajne slávny spisovateľ Thomas Zane, no žiadnu z jeho kníh nenašiel. Bol majiteľom ostrova na jazera a bol to vraj vášnivý potápač a tak podľa neho začali prezývať ostrov potápačov ostrov. Ostrov sa po zemetrasní 1970 potopil aj so Zaneom. Týždeň predtým sa v jazere utopilo miestne dievča menom Barbara Jaggerová. Ona a Zane boli milenci. Randolph potvrdí, že tu kolujú príbehy o tom, že ako bosorka straší po nociach. Všetky články, ktoré Barry našiel, napísala Cynthia Weaverová, tá trhnutá stará pani, ktorá chce všade meniť žiarovky. Oboch poznala a po ich smrti sa nervovo zrútila.
Keď dôjdete pred loď medzi dvoma domami, zabočte doprava, na piknikovom stole je tam termoska (32/100). Potom sa vráťte a nasledujte ďalej Randolpha.
Keď vás Randolph dovedie k Rose Marigoldovej, zaklopte a vojdite dnu. Rose je ako zombie, ale Alanovi ani Barrymu to vôbec netrkne, vojdú dnu a dajú si kávu, ktorá je nadrogovaná, ako sa dalo čakať.

Zaspíte a preberáte sa, ako inak, v noci. V televízore uvidíte ďalší diel „šialeného Alana“ (6/14). Z linky si vezmite termosku (33/100). Rose je v tranze a Barry spí. Zobudiť sa ho nepokúsite, takže vyjdite von. Baterka a zbraň sú preč, ale na ceste pred vami je aspoň stránka z rukopisu (33/106). Choďte naspäť, ako ste prišli a na schodoch domu, popri ktorom pôjdete bránkou, je rádio, ktoré zapnite (5/11).
Prebehnite k bráne karavanového parku, kde sa objaví agent Nightingale z FBI a pokúsi sa vás zatknúť. Utečiete skokom do hlbokého a temného lesa. Keď získate ovládanie, otočte sa doľava a po lesnej ceste pred vami utekajte stále ďalej. Povedie popod most, kde na vás budú pokrikovať a strieľať policajti, ale môžete ich ignorovať a bežať ďalej, až na koniec, kde musíte vyliezť naľavo na plošinu s ďalšou cestou.
Tu chvíľu choďte po ceste a narazíte na brvne na stránku rukopisu (34/106). Pokračujte touto lesnou cestou až na asfaltku, kde pred vami preletí policajné auto. Môžete si vypočuť cez jeho vysielačku rozhovor šerifky s agentom.
Najprv choďte doprava, smerom odkiaľ priletelo auto a na ceste nájdete stránku rukopisu (35/106). Vráťte sa k autu a vybehnite za ním hore schodmi k útočisku so svetlom. Tam pokračujte za svetlom po úzkej, skalnej rímse. V údolí pod vami vidíte svetlá a počujete policajtov, ktorých niečo napadne a po výkrikoch a streľbe už po vás nepátrajú.
Prejdite na koniec rímsy, mostom a k ďalšiemu vraku policajného auta, kde si môžete zas vypočuť rozhovor šerifky s agentom. Za autom zoskočte nižšie.


B. Rozhlasová stanica

Termosky: 3; Rukopisy: 1; Truhlice: 1; Rádiá: 2.

Utekajte po rímse a po chvíli sa objaví nad údolím vrtuľník, z ktorého po vás začnú páliť. Schovávajte sa za skaly, aby ste sa vyhli guľkám, môžete si dokonca počkať za skalou, len čo ho zbadáte a než on zbadá vás a len si počkáte. Za chvíľu temnota pošle vrany a vrtuľník zničí. Utekajte ďalej k vyhliadkovej veži. Vnútri je termoska (34/100) a rádio, v ktorom si môžete vypočuť, že zatkli Rose a Barryho. Na ochodze sú dva ďalekohľady, ktorými si môžete prezrieť okolie.
Vráťte sa dole, prejdite dverami a pokračujte cestou až k bráne, ktorú obalí temnota. Vybehnite na kopec nad bránou, na skale pred generátorom je termoska (35/100). Nahoďte generátor pod prístreškom a zapne sa reflektor. Ak zas zhasne, kopnite do nádrže generátoru, aby sa vrátila na svoje miesto a znova ho nahoďte. Choďte k reflektoru a namierte ho na bránu.

Za bránou zbehnite dole schodmi a bežte k ďalšej bráne, ktorú tiež zablokuje temnota. Preliezť plot vás nenapadne, takže vybehnite nad bránu k prístrešku, v ktorom nájdete baterku. Tou zničte temnotu na bráne a prejdite ňou.
Bežte k ďalšiemu zničenému policajnému autu a pri ňom si vezmite pár oslepujúcich granátov. Z rádia už nejde komunikácia, len sa šerifka snaží spojiť so svojimi ľuďmi. Popri vraku zbehnite dole a tam sa na vás vrhne trojica nepriateľov. Počkajte si, kým budú spolu a zničte ich oslepovým granátom. Pokračujte po ceste a zničte ďalšiu dvojicu.
Pokračujte k svetlu útočiska, kde máte pár ďalších granátov, batérie a rádio (6/11). Pokračujte cestou za most, kde zničte granátom štvoricu nepriateľov. Napravo za mostom je na skalách strana rukopisu (36/106).
O niečo ďalej bude cestou ďalšia skupinka. Pokračujte lesom ku svetlu, čo je maják z ďalšieho vraku auta. Nechoďte hneď ku svetlu, pred vami bude na skale šípka viditeľná vo svetle ukazujúca napravo. Vybehnite teda hore do malej jaskyne, kde je truhlica s batériami a svetlicami (10/30). Tiež tu môžete nahodiť generátor pre spustenie svetla.
Vráťte sa dole ku skale a choďte k vraku auta. V kufri je pár granátov. Keď sa priblížite, objaví sa pár policajtov posadnutých temnotou, takže ich zničte granátmi. Cez ďalšiu trojicu dobehnite hore k rozhlasovej stanici a pri plote zložte ešte posledného nepriateľa.

Prejdite dverami a na dvore choďte k reklamnej tabuli. Pod ňou je termoska (36/100). Vojdite do budovy a choďte k štúdiu. Je síce zamknuté, no po chvíli si vás Pat Maine všimne a vpustí vás dnu. Jeho rozhovor predtým sa ráta ako rádiová šou (7/11).
Ohlási však do rozhlasu, že ho prišiel pozrieť slávny Alan Wake, takže než si stihnete pohovoriť, dorazí polícia, agent Nightingale začne hneď strieľať a tak zas utekáte do temnoty lesa.


C. Vlakové depo

Termosky: 4; Rukopisy: 7 (+1); Truhlice: 1; Pyramídy z plechoviek: 1; TV: 1.

Bežte popri plote a všimnite si na plote stránku rukopisu (37/106). Poniže sú pri plote svetlice. Zbehnite dole ku generátoru, kde sú dvaja nepriatelia. Zlikvidujte ich, nahoďte generátor, z krabice pri ňom si vezmite svetlicu a spod svetla si vezmite muníciu a konečne aj pištoľ.
Poniže generátora sa cesta rozdvojuje. Choďte najprv napravo hore do kopca. Pri tretej odbočke na ceste je na okraji útesu termoska (37/100). Rovno pod ňou vidíte rozhlasovú stanicu. Odtiaľto je to už len kúsok hore k vysielaču, tak tam vybehnite a pod vežou vysielaču je svetlica a strana rukopisu (38/106). Vráťte sa dole z kopca. Cestou dole vás napadnú kŕdle vrán, raz pri mieste, kde bola svetlica, druhýkrát keď budete takmer dole.

Dole pokračujte k vozidlu s reflektorom. Poniže je budova a pod ňou aj za ňou sú ďalšie dva reflektory. V budove je brokovnica a broky. Keď ich vezmete, objaví sa pätica nepriateľov. Reflektormi si môžete pomôcť pri zbavovaní sa nepriateľov temnoty, aby ste ich potom mohli skôr postrieľať, alebo si pomôžte granátom.
V búde poniže je pyramída z plechoviek (5/12), batérie a náboje. Choďte na cestu za budovu. Dajte sa najprv napravo, povyše je cesta blokovaná zavretou bránou, na ktorej je stránka rukopisu (39/106). Vráťte sa dole k budove a pokračujte cestou opačným smerom. Pôjdete popri búde, v ktorej je termoska (38/100). Od búdy choďte dole cestou. Po pravej strane na kameni bude stránka rukopisu (40/106). Poniže je už svetlo a núdzová skrinka so zásobami.

Pokračujte ďalej a budete mať divný telefonát od Alice. Pôjdete popri pni, na ktorom bude stránka rukopisu (41/106). Pri pni sa otočte doľava a vybehnite cestou hore kopcom k malej chatrči, v ktorej je munícia a truhlica s batériami a svetlicami (11/30). Keď vyjdete von, napadne vás trojica nepriateľov. Vráťte sa dole ku pňu, od neho bežte pod železničný most a po rebríku naň vylezte.
Prejdite mostom na opačnú stranu a tam temnota posadne objekty a začne ich po vás vrhať. Stiahnite sa trochu späť a likvidujte ich svetlom. Keď svetlom baterky vyženiete temnotu z predmetu, stane sa obyčajnou vecou a zmizne, takže sa takto zbavte všetkých objektov. Prejdite potom na koniec a vyjdite na cestu vedľa mostu. Tam si dajte pozor na ďalšie útočiace objekty.
Choďte k bráne. Napravo je na pni stránka rukopisu (96/106, Nightmare) a naľavo poniže brány nájdete stránku rukopisu (42/106) a rebrík, ktorým vylezte hore. Pod svetlom si môžete vymeniť baterku za silnejšiu verziu služobnej baterky. Zoskočte na dvor. Napravo je na paletách termoska (39/100). Na budove naľavo je núdzová skrinka so zásobami. Pod budovou je na krabici svetlica, nad budovou je brána, ktorú si otvorte ovládaním pred ňou.

Keď ju otvoríte, objaví sa štvorica nepriateľov, vrátane silného týpka. Za bránou vojdite do budovy, kde sú ďalší dvaja. Vyjdite na poschodie, kde je pár svetlíc a televízor (7/14). Na zábradlí na terase je strana rukopisu (43/106). Vyjdite na dvor za budovou a tam sa na vás vrhne trojica nepriateľov a temnotou posadnutý buldozér. Pomôžte si svetlicami, alebo granátmi, aby ste trojicu čo najskôr zlikvidovali a potom sa len uhýbajte buldozéru a osvetľujte ho baterkou, aby ste zničili temnotu a tým aj buldozér.
Na dvore máte tri núdzové skrinky, aby ste si po boji trochu doplnili zásoby. Jedna pod budovou, z ktorej ste prišli, jedna naľavo, odkiaľ sa vyrútil buldozér a tretia napravo, na kontajneri pri bráne. Pri plote sú pri ovládaní aj batérie. Ovládaním otvorte bránu. V garáži napravo za bránou je termoska (40/100) a na ceste vás čaká auto, do ktorého nastúpte.


D. Uhoľná baňa

Termosky: 4; Rukopisy: 4; Rádiá: 2; Odkazy: 1.
Presunuli ste sa ďalej a konečne svitá. Naskočte do auta a vyrazte. Choďte po ceste k miestu, kde je napravo zaparkované auto. Za ním pomedzi vrak a drevá poniže druhý vrak a keď budete mať na dohľad drevený most, zastavte a vystúpte. Od brvien choďte hore na plošinu a na okraji, na skale je kreslo, na ktorom je termoska (41/100).
Vráťte sa do auta a pokračujte cestou popri schodoch a hore k ceste. Cesta pokračuje vľavo, vy choďte vpravo k domčeku. K nemu vedú aj tie schody, ktoré ste míňali. Je tu aj ďalšie auto, ak si chcete vymeniť a v dome je rádio (8/11).
Vráťte sa do auta, choďte na cestu a doľava cez most. Pokračujte k veži napravo, pod ktorou je ďalšie auto. Hore vo veži je rádio (9/11). Vráťte sa do auta a odvezte sa len kúsok poniže veže, naľavo je budova, do ktorej vojdite. Na krabici na poschodí je stránka rukopisu (44/106). Vráťte sa do auta a odvezte sa až k uhoľnej bani. Ako zastanete, naľavo je zablokovaný vstup do šachty a pri ňom je termoska (42/100). Pri šachte je aj tabuľa popisujúca otvorenie bane. Na presklenej búdke je druhý plagát a na stene hlavnej budovy je tretí plagát popisujúci zemetrasenie, ktoré potopilo ostrov a spôsobilo kolaps v bani (7/25). Pri budove je na zemi stránka rukopisu (45/106). Vybehnite hore schodmi a vojdite do budovy. Tam čakáte na únoscu, ktorý nepríde a zavolá až v noci kvôli novému miestu stretnutia. Toľko k slniečku.

Dvere, ktorými ste vošli, sú záhadne zamknuté, takže preskočte reťaz po spúšťači uhlia a dostaňte sa na prízemie. V poličkách sú svetlica, batérie, broky, náboje a termoska (43/100). Na stene za poličkou je spínač, ktorým otvoríte poklop v podlahe. Ním zoskočte dolu. Vonku je na zemi pred vami stránka rukopisu (46/106). Medzi vozňami je napravo revolver a krabica s muníciou. Hodí sa, obďaleč sa na vás vrhne štvorica nepriateľov.
Keď ich zničíte, svetlom treba ešte zničiť vozík, ktorý po vás bude temnota vrhať. Vojdite do vozňa, kde si vezmite dva granáty a vyjdite ním von. Ako pôjdete cez prevrátený vozeň, vrhnú sa na vás ďalší dvaja. Vylezte rebríkom na vozeň oproti, otvorte na jeho streche poklop a počkajte si na dva objekty posadnuté temnotou, ktoré budú burácať vo vozni pod vami. Keď na ne uvidíte cez otvor, tak ich zničte svetlom a potom skočte dnu.

Vyjdite von dverami, pozrite si elektrizujúci plot pred vami. Treba ho odpojiť, aby ste mohli prejsť, takže musíte na druhú stranu dvora. Môžete naskočiť do auta pri vás a ním zlikvidovať skupinu nepriateľov na dvore. Zastaňte na konci pri bráne a vybehnite hore schodmi. Hore pri svetle nájdete pištoľ na svetlice a muníciu. Použite prepínač na generátore a vypnete elektrinu, takže prestane elektrizovať plot na opačnej strane, odkiaľ ste prišli a ktorý vám bránil v prechode.
Cestou naspäť znova použite auto, na konci čaká pár nepriateľov a na priestranstve po vás bude temnota vrhať predmety z dvora, takže sa hodí pomôcť si autom pri ich zničení, alebo len prefičaní na druhú stranu. Tam prejdite zničeným plotom a hore schodmi.
Vo veľkej miestnosti máte muníciu a batérie. Cez dvere sa k vám prebúra trojica nepriateľov. V malej miestnosti sú na poličkách svetlice, batérie a munícia. Odtiaľ vybehnite schodmi vyššie a do miestnosti k vám skočí trojica nepriateľov. Vylezte rebríkom o úroveň vyššie. Na kresle máte termosku (44/100) a na doskách stranu rukopisu (47/106).
Vyjdite na dvor, v búdke oproti spínačom otvorte bránu. Máte tu aj muníciu a batérie. Vyjdite za bránu k autu, kde máte tri granáty. Na ceste ďalej si dajte pozor na kaluže temnoty. Naľavo zbehnite dolu do lesa, kde vás privítajú dve trojice nepriateľov.


E. Cesta na Mirror Peak

Termosky: 7; Rukopisy: 7 (+2); Truhlice: 3; Odkazy: 2; TV: 1; Pyramídy z plechoviek: 1.

Pokračujte cestou a naľavo pri ceste je na kameni stránka rukopisu (48/106). Pokračujte cestou nad zničený most k vstupu do banskej šachty. Vojdite do nej a na konci nájdete truhlicu s pár granátmi (12/30). Keď vyjdete naspäť von, napadne vás štvorica nepriateľov. Potom choďte ku schodom. Najprv choďte na koniec drevenej konštrukcie mostu, čaká tam termoska (45/100). Potom zbehnite dolu schodmi k svetlu útočiska, kde máte aj núdzovú skrinku so zásobami a na vozíku sú ďalšie zásoby munície a batérií.
Prejdite mostom k reflektoru. Povyše si môžete brokovnicu vymeniť za silnejšiu verziu. Pokračujte cestou k ďalšiemu reflektoru, za ktorým vás napadne trojica nepriateľov. Povyše je druhý reflektor a na konci cesty tretí. Odtiaľ choďte doľava k chatrči, v ktorej je granát, svetlice, broky a termoska (46/100). Vráťte sa na cestu a choďte povyše reflektorov, tam sa privalí šestica nepriateľov, takže sa hodí pomoc reflektora, alebo šetrenie granátmi.
Vybehnite po boji hore k svetlu lampy a od lampy choďte vpred popod most a popri hroboch. Za mostom vás napadne pár nepriateľov, vrátane rýchlejšej verzie. Povyše cintorína je búda, v ktorej nájdete batérie a vypínač, čím zapnete lampu nad búdou.

Vybehnite cestou hore k budovám. Naľavo je na skalách stránka rukopisu (97/106, Nightmare). Medzi budovami zlikvidujte vrak auta posadnutý temnotou. Pri moste je stránka rukopisu (49/106). Prejdite mostom a napravo si pozrite tabuľu Gray Peak Gore (8/25). Za tabuľou choďte doprava a doľava do prázdnej budovy, v ktorej je termoska (47/100). Choďte ďalej a popod vežu. V dome naľavo je na drevách stránka rukopisu (98/106, Nightmare). Tu temnota bude po vás vrhať pár predmetov, vrátane traktora a vozíka. Môžete využiť stĺpy veže pre krytie sa, ak chcete bojovať svetlom, alebo prebehnite k svetlu na konci a vyhnite sa predmetom.
Prejdite potom mostom, obíďte si vozne a choďte k lokomotíve, ktorej časti tiež temnota posadne. Po boji v búdke naľavo nájdete kľúče a za búdkou termosku (48/100). Kľúčmi si potom otvorte budovu.
Vnútri máte pár nábojov do pištole na svetlice, batérie a televízor, ktorý sa vám sám spustí (8/14). Pri posteli je lovecká puška, ak si za ňu chcete zmeniť brokovnicu. Vyjdite za budovu a naľavo vylezte hore dvoma rebríkmi.

Hore sa dajte hneď doľava, vidíte tam v svetle šípky. Nasledujte ich na bralo, kde je na skale truhlica s pištoľou na svetlice (13/30). Vráťte sa na cestu, dostanete smsku od únoscu, tak pokračujte hore kopcom po rímsach a drevených ochodzách. Cestou sa pripravte na pár kŕdľov vrán, ktoré vás napadnú. Na konci skočte do banskej šachty. Ňou postupujte vpred do veľkej jaskyne.
V nej sa dajte najprv naľavo. Cestou sa posťažujete na bolesť hlavy a dole začujete výkriky Alice. Na konci cesty pri vode je napravo stránka rukopisu (50/106). Vráťte sa hore do veľkej jaskyne, choďte naľavo, hore na drevenú plošinu, kde máte tri svetlice. Za plošinou skočte do jaskyne pod vami. Napravo pár nábojov. Naľavo zas stránku rukopisu (51/106). Po chvíli dôjde v chodbe k závalu. Cez drevenú stenu sa k vám prebúra nepriateľ a objavia sa pri vás aj ďalší traja. Po boji pokračujte cestou, ktorou sa prebúral nepriateľ, do jaskyne, v ktorej je naľavo vo výklenku termoska (49/100).

Pokračujte do veľkej jaskyne, kde vybehnite k ovládaniu žeriavu a spustite si dosky tak, aby ste po nich mohli prejsť na druhú stranu. Prejdite na druhú stranu, vylezte hore rebríkom a ovládaním žeriavu potiahnite dosky vyššie k vám. Tu sú bokom, takže musíte skočiť na ne a z nich na drevenú plošinu napravo. Z nej vybehnite k tretiemu ovládaniu žeriavu a podvihnite dosky ešte o úroveň vyššie. Aby boli dosky šikmo povyše vás.
Pri plošine, na ktorú ste doskočili, je rebrík, tak ním vylezte hore a preskočte po doskách na plošinu za nimi, teda nad tretie ovládanie žeriavu, kde ste boli teraz. Tam kopnite do rebríka, čím ho spustíte naspäť dole k tretiemu ovládaniu žeriavu. Zlezte k nemu a teraz podvihnite dosky ešte vyššie aby spájali plošinu nad vami a tú so svetlom oproti. Vylezte naspäť hore rebríkom a preskočte po doskách k svetlu. Za svetlom naľavo vylezte hore rebríkom, vykopnite dvere a ste vonku z bane.

Vonku sa dajte najprv hore schodmi. Hore máte pár svetlíc. Za nimi vylezte rebríkom na drevenú plošinu, kde je stránka rukopisu (52/106). Vráťte sa naspäť, zbehnite dolu schodmi, pozor na kŕdeľ vrán a dobehnite ku generátoru, ktorý nahoďte. Spustí sa k vám lanovka. Pri nej máte v krabici pár zásob. Nastúpte a aktivujte lanovku, aby ste sa dostali na druhú stranu. Cestou si na vás trúfne pár kŕdľov vrán, ale dostanete sa na druhú stranu, hoci po páde lanovky.
Cez dvojicu nepriateľov bežte hore na kopec a pozor na padajúci vozeň. Pri svetle hore máte núdzovú skrinku a na plošine lanovky je pyramída z plechoviek (6/12). Vybehnite hore k vyhorenej budove. V nej je lovecká puška. Od zhoreniska choďte po ceste k trojici nepriateľov a k ďalšiemu svetlu s núdzovou skrinkou. Tam je aj tabuľa popisujúca jazero Cauldron Lake (9/25).

Vyjdite na most. Keď budete v polovici, tak sa pred vami objavia traja nepriatelia a jeden za vami. Lepšie je sa stiahnuť k nemu, aby ste mohli po jeho likvidácii trochu manévrovať. Po boji choďte za mostom naľavo na skalu, je tam termoska (50/100). Pokračujte cestou od mostu a po pár metroch je naľavo na skale za stromami vo svetle viditeľná šípka. Šípky vás dovedú trochu vyššie, kde je za skalou na zemi truhlica s pištoľou na svetlice (14/30).
Vráťte sa na cestu a pokračujte k zničenému mostu. Naľavo ho môžete obísť po rímse. Na jej začiatku je stránka rukopisu (53/106).

Pokračujte za rímsou nahor, zhoďte drevenú plošinu, aby ste mohli ďalej, pri druhej plošine zas skopnite podperu, aby ste vyšli hore, keďže je Alan mizerný lezec. Vyjdite k starej budove. Vykopnite dvere na pivnici a vojdite dnu. Na stenách si môžete pozrieť rôzne nápisy. Vyjdite na prízemie a v miestnosti máte nejaké broky, muníciu a svetlice. Vyjdite hore a choďte po hornom podlaží, kým sa neprepadnete dolu k ôsmim nepriateľom vrátane dvoch silných, tak zužitkujte svetlice a skúsenosti.
Vráťte sa hore, preskočte dieru, cez ktorú ste sa prepadli a po zborenej terase zídite dolu za budovu. Naľavo pri zamknutej bráne za budovou je termoska (51/100). Choďte cestou dolu a zbadáte na jazere svetlo lode. Pokračujte dolu schodmi, na ktorých si nezabudnite stránku rukopisu (54/106).
Ako sa budete blížiť dolu, začujete únoscu, ako sa ospravedlňuje nejakej žene, že nevedeli, o koho sa jedná, že vašu ženu nemajú, len chceli využiť situáciu. Keď k nemu dobehnete, vezme si ho temnota. Vy padáte dolu do temnej vody.Epizóda 4: Pravda


A. Sanatórium Cauldron Lake Lodge

Termosky: 3; Rukopis: 5; Odkazy: 3; TV: 2.

Preberáte sa v opatere doktora Emila Hartmana na jeho klinike. Povie vám, že Alice je mŕtva a vy ste sa z toho nervovo zrútili, odmietate to akceptovať a preto sa utiekate do sveta fikcie dobra a zla a únosu. Keď sa plne preberiete, skúste dvere, no ste zamknutý. Počkajte si, po chvíli príde Hartman, aby vás previedol po zariadení. Nasledujte ho. Sanatórium sa špecializuje na umelcov, ktorí potrebujú pomoc.
Keď vyjdete von, pozrite si tabuľu pri slnečných hodinách (10/25). Nasledujte ho ďalej do miestnosti s ďalšími pacientmi, kde prehodí pár slov s Emersonom. Na recepcii za kozubom je termoska (52/100). Pri dverách si pozrite plagát propagujúci Hartmanovu knihu (11/25). Než pôjdete za ním ďalej, vybehnite hore schodmi k izbám pacientov. Hore nad miestnosťou si môžete oproti vám pozrieť generátor, no nemáte k nemu kľúče. Na opačnej strane terasy je termoska (53/100).
Vráťte sa dole a prejdite dverami za Hartmanom. Pred dverami s dvoma drevenými medveďmi je tabuľa opisujúca sanatórium (12/25). Vojdite do jedálne, kde hrajú hru Night Springs dvaja starci, ktorých ste pri príchode do mesta stretli v reštaurácii. Bratia Andersonovci, Odin a Thor, mali kedysi heavymetalovú kapelu „Starí Bohovia Asgardu“. Príde búrka, tak doktor pôjde skontrolovať budovu a vy zostanete s Andersonovcami.
Povedia vám, že na ich farme, kde teraz žijú, nechali správu pre vás, keďže si myslia, že ste spisovateľ Thomas Zane. Dajú vám aj jednu stránku rukopisu (55/106). Po scénke ešte spomenú ich špeciálny alkohol, ktorý si namiešali na farme, spomenú aj temnú bosorku, a tiež, že toto miesto dodáva tvorcom, umelcom špeciálnu silu a že stará Weaverová vie veci a máte ju nájsť. Potom budú už len tárať, tak môžete odísť.
Na verande je maliar, ktorý maľuje vás, ako sám povie, temné obrazy, ktoré sa mu zjavujú. Vráťte sa do izby s pacientmi a vyjdite hore schodmi popri sestre, kde ste predtým videli generátor a termosku. Televízor hore sa vám sám zapne (9/14). Vráťte sa do svojej izby a choďte k písaciemu stolu.

Po scénke dôjde k roztržke, tak zostanete v izbe osamote. Šanca na útek. Vyjdite na terasu, kde ste sledovali televízor, pri schodoch je stránka rukopisu (56/106). Zídite dolu schodmi a uvidíte, že Andersonovci vyradili sestru, tak jej vezmite kľúče, ktoré sú pri nej na zemi.
Otvorte kľúčmi dvere pod schodmi a choďte naľavo do Hartmanovej pracovne. Vnútri sú maľby maliara, ktorého ste mohli stretnúť na terase. Napravo je na stole stránka rukopisu (57/106). Naľavo je magnetofón, ktorý si pustite. Vypočujte si telefonát Hartmana s vašou ženou, ktorá mu volala, ešte než ste prišli do mestečka. Mimo toho, čo povedala, si uvedomíte, že slová, ktoré ste od nej počuli od únoscu, bol zostrih z tejto pásky.
Môžete si pustiť ďalšie dve nahrávky. Jedna je doktorov komentár o Rudolfovi Laneovi, maliarovi, ktorého schopnosti sa prebrali po vašom príchode a že ho ľahko dokáže ovládať, čo žiaľ neplatí u vás. Tretia nahrávka je hovor agenta Nightingalea s Hartmanom, ktorý ho odmieta vpustiť do kliniky za vami a Barrym.
Potom vyjdite na chodbu a na stene oproti kancelárii si pozrite fotografiu, na ktorej je Hartman a únosca, ktorého ste stretli. Už to pekne do seba zapadá. Otvorte dvere napravo, spoza ktorých ste počuli krik. Je tam zamknutý Barry. Na okne za ním je termoska (54/100). Otvorte dvere vedúce z tejto miestnosti a v scénke sa stretnete s Hartmanom, ktorý konečne prizná, že vie, o čo ide a navrhne vám, aby ste pracovali pre neho. Preruší vás temnota, ktorá vnikne do miestnosti. Vy utečiete a zlomyseľne jej necháte Hartmana napospas. V scénke ste našli stránky, ktoré vám zhabal, vrátane stránky rukopisu navyše (58/106) a vzali ste si aj pištoľ.

Vyjdite na chodbu, utekajte pred postupujúcou temnotou k dverám a otvorte ich. V hale budú lietať posadnuté predmety, tak sa im vyhnite a utekajte hore schodmi. Kľúčmi od Hartmana nahoďte generátor a svetlo, ktoré spustíte, zničí pár predmetov. Po chvíli zhasne, no generátor môžete nahodiť viackrát po sebe, aby ste zničili čo najviac predmetov.
Potom sa vráťte dole a prejdite dverami do malej miestnosti. V nej si vezmite svetlicu, prejdite vedľa do jedálne a svetlicou zničte dve sochy medveďov, ktoré sú posadnuté temnotou a blokujú východ. Pokračujte chodbou doľava, kde je na gauči stránka rukopisu (59/106) a môžete si tam pustiť aj telku (9/14), no bežia len reklamy.
Pokračujte chodbou k zamknutým dverám. Za nimi temnota posadne luster, tak sa držte v dosahu, ale nie tesne pri dverách. Luster sa vás pokúsi zasiahnuť a po pár úderoch rozbije dvere. Vbehnite dnu a postavte sa k dverám vedúcim von. Naveďte luster, aby sa na vás rozletel, vrazil do dverí a rozbil ich. Lustru sa veľmi zle uhýba a často vás pri manévrovaní zasiahne, takže sa snažte, aby dvere rozbil čo najskôr a utečte von.


B. Preč zo sanatória

Termosky: 3; Rukopis: 5; Pyramídy z plechoviek: 1; Truhlice: 1; Odkazy: 1.

Vonku je naľavo za bránou Barry. Choďte doprostred dvora k soche a pozrite si tabuľu pri nej (13/25). Napravo je na múriku pri budove termoska (55/100). Choďte naľavo k Barrymu. Dvere sú zamknuté, takže vás bude čakať pri aute, než sa k nemu dostanete okolo. Dá vám aspoň baterku. Preliezť bránu vás zas nenapadlo.
Zničte svetlom pár objektov, ktoré po vás bude temnota vrhať, keďže už dostala celú budovu. potom choďte k bránke naľavo. Pred ňou máte na lavičke batérie. Bránku zničte svetlom a zbehnite nižšie do svetla útočiska.
V búde za svetlom sú batérie a dve svetlice. Vojdite bránou do labyrintu zo živého plotu. Choďte vpravo a za rohom k fúriku, pri ktorom sú na stole batérie a munícia. Pokračujte rovno k dvom lavičkám, na ktorých sú batérie. Tu zahnite doprava. Napadnú vás dvaja nepriatelia. Na najbližšom rázcestí doľava (vpravo je len nápis „never Emilovi“) a tam nájdete na skale stránku rukopisu (60/106) a na lavičke batérie a muníciu. Odtiaľto choďte rovno, dvakrát vľavo a vpravo a napadne vás jeden nepriateľ. Tam zabočte vpravo a pri lavičkách vás napadnú traja nepriatelia. Tu zabočte doľava a na konci cesty je stránka rukopisu (61/106). Vráťte sa späť k lavičkám a choďte teraz vpravo a dvakrát vľavo. Tam začujete hlasy. Zabočte vľavo k svetlu útočiska, ktoré vidíte už aj ponad živý plot. Za svetlom vyjdite von bránkou.

Zbehnite dole schodmi, na lavičke máte muníciu. Zabočte vľavo a bežte po ceste k altánku. Tam vás čaká jeden nepriateľ. Je veľmi odolný, ale zas pomalý. Boj vám sťaží len pár kŕdľov vrán, ktoré sa na vás budú vrhať. V altánku je termoska (56/100), pištoľ na svetlice a núdzová skrinka so zásobami.
Prebehnite popod altánok k bráne, pred ktorou je svetlo útočiska. Oproti bráne je kôlňa, v ktorej je brokovnica, broky a stránka rukopisu (62/106). Prejdite bránou a dvorom. Uprostred, medzi kríkmi, vás napadnú traja nepriatelia. Nad schodmi je napravo svetlica. Naľavo choďte k bráne a zničte svetlom temnotou posadnutý fúrik a aj bránu.
Za bránou je na zemi pri schodoch stránka rukopisu (63/106) a na múriku oproti schodom je pyramída z plechoviek (7/12). Zbehnite dolu schodmi. Naľavo je nápis „Emil k tomu Toma donútil“, napravo je svetlo útočiska a núdzová skrinka. Na konci dvora vyskočia z kríkov traja nepriatelia.
Cesta pokračuje naľavo hore schodmi, no dajte sa najprv doprava podľa šípok a pod stenou s plotom je na brale za skalami truhlica s pištoľou na svetlice (15/30). Vráťte sa ku schodom a vyjdite nimi hore k svetlu útočiska.
Oproti je za svetlom na múriku termoska (57/100). Na stole a krabici máte zbrane, muníciu a svetlice. Naľavo od svetla vybehnite hore schodmi a na konci je na múriku stránka rukopisu (64/106). Potom choďte na opačnú stranu k bráne, za ktorou stojí Barry.
Než sa mu podarí otvoriť bránu, ktorú aj tu odmietate preliezť, musíte sa brániť pred štyrmi nepriateľmi, vrátane silnejšieho. Keď ich zničíte a Barry vám otvorí, utekáte preč.


C. Cesta na Farmu

Termosky: 6; Rukopis: 5; TV: 1; Truhlice: 2; Rádiá: 1.

Cestou na farmu Andersonovcov dôjde k zosuvu skál a havarujete. Barry s autom pristáli v údolí, vy ste vypadli na kopci. Už trápnym zvykom sa stáva, že zase ste prišli o zbrane a vybavenie. Utekajte po skalnej rímse až na koľajnice a po nich sa dajte doľava. Na cestu pred vami spadne strom a v tejto oblasti bude pár predmetov posadnutých temnotou na vás útočiť, takže pozor na ne, keďže nemáte ani len baterku. Bežte popod spadnutý strom a za ním vybehnite hore schodmi. Na krabici je hore termoska (58/100). Otočte sa doprava a bežte po koľajniciach do tunela. Na jeho konci je stránka rukopisu (65/106). Pri vstupe do tunela je reflektor vhodne umiestnený pri stĺpe, takže ak chcete, môžete nalákať posadnuté objekty pred reflektor, zapnúť ho a zničiť ich.
Vráťte sa dole, pod miesto s termoskou a pokračujte doľava (chrbtom k tunelu). Dorazíte k posadnutej bráne. Oproti nej je lampa na otočnom stĺpe, tak ju otočte nad bránu. Potom vybehnite hore schodmi nad lampu. Na plošine je stránka rukopisu (66/106). Pri nej je generátor, ktorý nahoďte a svetlo z lampy zničí bránu.

Prejdite ňou a v búde naľavo je baterka. Zoskočte dole a bežte cestou nahor ku generátoru. Cestou vás napadne trojica nepriateľov a keďže nemáte zbraň, ani sa neobťažujete zapínať generátor, či brať batérie, ktoré sú na zemi (môžete to risknúť, ak chcete) a utekajte ďalej k svetlu útočiska za kopcom nad schodmi. Tam budete v bezpečí.
Pokračujte odtiaľto po rímse a uvidíte dole na ceste auto smerujúce od farmy. Pokračujte do malého tábora so stanmi. Na lavičke si môžete vymeniť baterku za silnejšiu verziu, vziať batérie a z dreva si vezmite termosku (59/100). Pokračujte a uvidíte zas auto na ceste. Dorazíte k posadnutej bráne, tak ju zničte svetlom.

Za bránou uvidíte svetlo a začujete hlas, čo ste naposledy zažili v prvej epizóde. Svetlo vám nechá na zemi stránku rukopisu (67/106) a tri svetlice. Na ceste ďalej pred vami sú medvedie pasce, tak si na ne dajte pozor a pokračujte k útočisku. Svetlo síce zhasne, ale generátorom ho môžete znovu nahodiť. Na zemi je tu stránka rukopisu (68/106), brokovnica a vnútri náboje. Na okne vidíte termosku (70/100), tak vybehnite bočnými schodmi hore po ňu. Hore vás napadne aj jeden prízrak.
Pokračujte odtiaľto po ceste, na ktorej sa vyhnite pár medvedím pascám. Za nimi vás napadne skupina nepriateľov. Môžete bojovať, alebo im utiecť k svetlu budovy. Vojdite do budovy. Na stole sú batérie, na druhom broky, na skrini svetlica a na linke termoska (61/100).
Vyjdite hore a vyrazte dvere. Na zemi pištoľ a aj ranený Walter. Len vám povie, že sa niečo stalo s jeho priateľom Dannym a skoná. Choďte na poschodí do miestnosti oproti a tam sa vám zapne televízor (10/14). Vaše „ja“ uväznené pri písacom stroji vraví, že vpísal do deja samého seba, aby zachránil Alice, ale príbeh musí byť hodnoverný, preto musí mať obete a musí to byť náročná cesta. Pekné, aby zachránil ženu, nechá zomrieť hromadu nevinných ľudí, ten egoista, čo nevie napísať šťastný koniec omnoho skôr a drží sa „hodnovernosti“ v hororovom príbehu.
Vráťte sa dole a cez okno k vám skočí Danny posadnutý temnotou, tak ho zničte. Dvere za vami niekto záhadne zamkol, takže vyskočte von oknom, ktoré rozbil. Naľavo choďte na terasu, je tam stránka rukopisu (69/106). Napravo od okna vojdite do pivnice, kde je truhlica s granátom a svetlicami (16/30).

Pri dome nastúpte do auta a zvezte sa o pár metrov nižšie. Po pravej strane bude traktor a pri ňom je termoska (62/100). Pokračujte cestou dole na rázcestie. Vystúpte a poniže rázcestia napravo je pod cestou druhý traktor a pri ňom je druhá termoska (63/100).
Vráťte sa do auta a choďte cestou nahor do kopca. Po ľavej strane bude budova, tak zastaňte a choďte dnu. Cestou vás prepadne trojica unesených. Vnútri máte batérie, muníciu a truhlicu s granátmi (17/30). Vráťte sa do auta, alebo si vezmite džíp z pred domu a pokračujte hore kopcom. Zastaňte pod vežou, kde je ďalšie auto. Vybehnite hore schodmi do veže. Tam máte loveckú pušku a môžete si pustiť aj rádio (10/11). Vráťte sa dole, pod schodmi vás prepadne trojica nepriateľov.
Naskočte do auta a pokračujte cestou popri veži a na rázcestí doľava (cesta doprava vedie naspäť k traktoru s termoskou a budove s truhlicou). Obďaleč uvidíte výbuch a pád veže a vyrojí sa aj pár nepriateľov. Zrazte ich, alebo prefičte ďalej. Na konci dorazíte k nezničiteľnej bránke, takže vystúpte a choďte pešo k žeriavu.
Ten posadne temnota. Nie je to žiadny problém, nehýbe sa, len mláti zdvíhacím ramenom okolo seba, takže sa k vám nedostane. Pripravte sa na útok dvoch unesených a potom len zničte svetlom žeriav. Pokračujte k svetlu útočiska a za ním skočte dole na pole dierou v plote.


D. Farma Andersonovcov

Termosky: 6; Rukopis: 4 (+1); Truhlice: 1; TV: 1; Odkazy: 1; Rádiá: 1. Pyramídy z plechoviek: 1.

Po ľavej strane máte veterný mlyn a povyše neho je malá budova. Vojdite dnu a nájdete truhlicu s granátmi (18/30). Vyjdite von a napadne vás trojica, vrátane jedného silného. Povyše budovy je latrína, na ktorej je stránka rukopisu (99/106, Nightmare). Choďte potom cestou k pódiu na poli, kde mávali Odin s Throm kedysi koncerty. Na ľavom hľadisku je termoska (64/100).
Zájdite ďalej a v scénke sa stretnete s Barrym. Na pódiu sa snažte byť v svetle, ktoré Barry spúšťa. Máte tu pár granátov, svetlíc, silnejšiu baterku, silnejšiu brokovnicu a po pódiu aj núdzové skrinky pre doplnenie zásob. Len sa bráňte hordám unesených a likvidujte ich. Je ich pomerne dosť, svetlo, ktoré púšťa Barry, narúša ich temnotu a dopĺňa život aj vám.
Po boji vybuchne kôlňa pri plote. Než pôjdete, na pulte, za ktorým bol Barry, je termoska (65/100) a za pódiom, na pravej strane je na pódiu pripevnená stránka rukopisu (70/106). Pokračujte s Barrym cez dieru v plote až k stodole.

Choďte za stodolu a po poli za ňou hore k ľavému rohu. Za plotom vidíte malú budovu, na poli pri vás je povyše traktora na vozíku stránka rukopisu (71/106). Vráťte sa k stodole a vylezte vzadu hore po rebríku. Preskočte dieru v strieške a prejdite na drevenú ochodzu na boku. Tam aktivujte ovládač, čím vytiahnete haraburdy blokujúce vchod.
Vráťte sa dole za Barrym a vojdite do stodoly. Môžete si v nej zapnúť televízor (11/14). Máte tu broky, náboje, batérie aj svetlice. V pravom rohu pri autíčku je na stole termoska (66/100). Vyjdite hore schodmi a pri zavretom okne je stránka rukopisu (72/106). Na druhej strane prejdite popri batériách a ovládači k plagátu na turné bratov Andersonovcov (14/25). Vráťte sa k ovládaču, aktivuje ho, spustíte loď a tá prerazí zadné dvere.
Vráťte sa dole za Barrym, cestou vás napadne niekoľko nepriateľov. Vyjdite von, prejdite cestou popri pneumatikách a dvoch elektrických kábloch. Za nimi je naľavo pri sile valec, na ktorom je pyramída z plechoviek (8/12). Pokračujte, zničte posadnuté auto blokujúce cestu a za ním doľava za silo k svetlu, pri ktorom čaká Barry.

Vojdite spolu k destilátoru. Vykopnite dvere a vybehnite hore schodmi. Na sudoch máte pár brokov. Vybehnite vyššie a napadne vás nepriateľ. Na poličke, pred ktorou stál, je termoska (67/100). Vyjdite schodmi ešte vyššie a vylezte hore rebríkom. Tam máte silnejšiu verziu lampy a rádio, ktoré si pustite (11/11) a dokončíte tým rozhlasové programy. Vyjdite schodmi ešte vyššie a tu máte batérie a generátor, ktorý nahoďte. Vyjdite von na výťah a zvezte sa ním dole.
Dole vykopnite dvere, naľavo máte núdzovú skrinku so zásobami a potom vyjdite popred kombajn von. Kombajn posadne temnota a vyrazí za vami. Riadi, ale nepresne, ako buldozér, ktorý sa vás snažil zabiť predtým, takže sa uhnite a zničte ho svetlom. Objaví sa aj pár nepriateľov, no môžete zničiť kombajn skôr, než sa k vám dostanú a potom sa postarajte o nich.

Pri bráne na plote je núdzová skrinka, ďalej za bránou je búda, z ktorej vyšiel jeden nepriateľ. Vojdite do nej, vylezte rebríkom na strechu a skočte na dvor za ňou. Vojdite do malej miestnosti oproti a vezmite si tam kľúč od sila. Vyjdite von a choďte doprava k silu. Odomknite ho a dostane sa k vám Barry.
Choďte za Barrym k bráne a spoločne ju otvorte. Bežte k druhej bráne a tiež ju spolu otvorte. Za ňou je už Valhalla, dom Andersonovcov. V prvej miestnosti napravo je termoska (68/100) a v kuchyni je druhá termoska (69/100). Nad schodmi je na chodbe stránka rukopisu (73/106). Vojdite do miestnosti napravo a nahoďte poistky.
Keď nabehne prúd, vráťte sa dole a choďte do miestnosti naľavo. Na stole je platňa, ktorú si pustite. Pesnička Andersonovcov je vlastne odkaz, aby ste od pani Weaverovej získali kľúč od chaty bosorky. Keď viete, čo ďalej, dáte si s Barrym pár fliaš Andersonovskej pálenky, do ktorej pridávali vodu z jazera a zaspíte.

V sne sa vďaka moci vody vraciate v spomienkach do chaty na jazere a konečne zistíte, čo sa stalo. Vy sledujete Alana v spomienkach a preberáte úlohu kameramana, tak ho len nasledujte. Keď zhaslo svetlo, Alice vybehla von a padla do vody, kam ju stiahla bosorka. Skočíte za ňou, no nezachránili ste ju. Keď vyleziete z vody a vrátite sa dnu, bosorka vám povie, aby ste začali písať a vďaka moci jazera by ste mohli Alice priviesť späť. Písali ste takmer týždeň, preto tá strata času, než ste sa prebrali po havárii. Bosorka vám bola editorkou, aby sa uistila, že príbeh jej dá viac a viac moci. Pre záchranu Alice ste ochotne obetovali všetkých nevinných ľudí z mesta, pekné svinstvo. Napriek jej zásahom ste si napísali do príbehu únikovú cestu. Ducha Zanea v jeho potápačskom skafandri ste vpísali do podoby svetla, aby vás oslobodilo. Toto svetlo vám zanecháva stránky rukopisu po celej krajine, aby ste ich našli. Vďaka jeho svetlu ste ušli z chaty, nasadli do auta, havarovali a ďalej to už poznáte.
Zo sna vás vytrhne agent Nightingale, ktorý vás na farme objaví a zatkne.Epizóda 5: Kliker


A. Šerifská stanica až Radnica

Termosky: 5; Rukopis: 3; Truhlice: 2; Pyramídy z plechoviek: 1.

Preberáte sa s Barrym v cele na šerifskej stanici. Nightingale našiel pár stránok rukopisu a verí, že je to dôkaz vašej konšpirácie, no než bude mať šancu na vás viac zatlačiť, temnota ho uchytí priamo z chodby. Na zemi zostanú dve stránky rukopisu (74, 75/106). Nasledujte šerifku Sarah. Odskočte si na recepciu po termosku (70/100). Nasledujte šerifku do chodby, kde opäť nahodí poistky a choďte za ňou do jej kancelárie.
Tam si vezmite späť svoje veci, brokovnicu, pištoľ, baterku, batérie a náboje. Je ochotná vás vziať helikoptérou za Cynthiou, ktorá žije v starej elektrárni. Vráťte sa k recepcii za Barrym. Jeho Sarah poverí obvolaním pár ľudí z mesta, ktorí by mali vedieť ,čo sa deje, zrejme o tom tajomne tušili viacerí, ani ona sa nezdá vyvedená z miery. V miestnosti pri celách sú dve svetlice, prejdite popri celách a na parkovisko za budovou do svetla.

Brána k helikoptére je zablokovaná, takže ochrankyňu zákona necháte čakať vo svetle a vy ako ostrieľaný spisovateľ sa vydáte odomknúť bránu. Choďte doľava na plot a cez dieru v pletive, kde ste šli v druhej epizóde o Alicin vodičák. Pri rebríku, ale aj potom na streche si dávajte pozor na škvrny temnoty. Potiahnite napravo páku pri rebríku, čím ho spustíte. Vylezte ním hore na strechu, vezmite si dve svetlice, zničte škvrny baterkou a vylezte druhým rebríkom vyššie.
Zoskočte na strechu pod vami, tam pozor na kŕdeľ vrán. Na konci strechy prejdite na lešenie a preskočte dieru v doskách na druhú časť lešenia, kde nastúpte do výťahu, ktorým sa zvezte dole. Naľavo na budove oproti šerifskej stanici je núdzová skrinka so zásobami a v uličke za ňou je pri koši ešte jedna svetlica.
Choďte bráne, za ktorou čaká Sarah. Zničte svetlom temné škvrny na rozvodnej skrinke a potom ju použite pre premostenie ovládania a otvoríte šerifke bránu. Bežte so Sarah ulicou. Pripravte sa zničiť auto posadnuté temnotou, ktoré po vás vrhne, ako aj štyroch unesených. Sarah je vám slušnou pomocou. Po boji vyjdite na ulicu, no nechoďte hneď na cestu, spustia po ceste smerom k vám auto, no keď sa držíte na kraji, tak len neškodne prefičí okolo. Zľava sa okrem auta vyrojí aj pätica unesených, vrátane silného.

Napravo je oproti vám na brehu prístrešok a pri búdke pod ním je termoska (71/100). Pokračujte po ulici doprava až na koniec k mrežiam a tie obíďte naľavo po móle. Vzadu pri plote je truhlica s pištoľou na svetlice (19/30). Potom choďte na opačnú stranu ulice za šerifkou. Po pár metroch si napravo všimnite veľkú budovu s nápisom „Fresh Seafood / Fish & Shrimp“. Zabočte tam doprava k tejto budove, prejdite bránou a za budovu. Tam vás napadnú štyri prízraky. Zabočte doľava a tam sú za budovou schody, nad ktorými je truhlica s pištoľou na svetlice (20/30). Pod schodmi môžete zahnúť doľava a cez krabice sa vrátiť k plotu a naspäť na ulicu.
Pokračujte ulicou k reštaurácii. V uličke naľavo pri reštaurácii sú na konci pri kontajneri dve svetlice, ale tiež vás tam napadnú dvaja nepriatelia. Vojdite potom do reštaurácie. Na pulte si môžete vymeniť baterku za silnejšiu verziu, tiež sú tam krabičky munície, batérie, za pultom na zemi je termoska (72/100) a vzadu pri záchodoch je na stene stránka rukopisu (76/106). Tiež môžete použiť jukebox a pustiť si pesničku.
Vráťte sa na ulicu a choďte za šerifkou cez plot oproti reštaurácii. Za rohom na vás skočí jeden nepriateľ. Na stoloch za ním je svetlica, munícia a batérie. Na dvore za budovou vás pri prenosných záchodoch napadnú štyria unesení, vrátane silnejšieho. Pri rampe je núdzová skrinka a vypínač, ktorým zapnete svetlo útočiska.

Bežte po ceste so šerifkou. Pôjdete okolo prívesu s rýchlym občerstvením po ľavej strane cesty. Na streche prívesu je pyramída z plechoviek (9/12). Za prívesom odbočí Sarah doľava na dvor. Vy najprv choďte na koniec ulice a tam pri aute a prenosnom záchode nájdete batérie, muníciu a termosku (73/100).
Vráťte sa za Sarah, ktorá začne otvárať bránku a povie vám, aby ste ju kryli. Dorazí asi päť nepriateľov. Na stĺpe pri vás máte aj núdzovú skrinku, ak treba. Zabite ich a potom zo žltej dodávky vybehne ešte nepriateľ s motorovou pílou. Sarah vám po celý čas bude pomáhať a až po boji sa vráti k dverám a odomkne ich.
Hneď za dverami choďte doľava pod stan a tam je termoska (74/100). Pod stanom napravo sú tri svetlice. Vojdite do radnice.


B. Radnica až helipad

Termosky: 5; Rukopis: 5; TV: 1; Truhlice: 2; Odkazy: 3.

Pri poistkách, s ktorými sa zostane hrať šerifka, je munícia. Vyjdite hore schodmi a oproti nim si pustite televízor (12/14). V miestnosti naľavo od telky je jeden nepriateľ a truhlica s pištoľou na svetlice (21/30). Vráťte sa dole.
V miestnosti pod schodmi je na pódiu stránka rukopisu (77/106). Prejdite naľavo od pódia do zasadačky a z nej na chodbu. Z dverí starostovej kancelárie oproti vám sa vyrúti silný nepriateľ. V starostovej kancelárii je lovecká puška a náboje a v kuchynke je termoska (75/100). V miestnosti naľavo pri východe je svetlica. Vojdite do miestnosti napravo, kde bliká svetlo. Tam si môžete vymeniť baterku za silnejšiu verziu, máte tam svetlicu, núdzovú skrinku, granáty a kľúč od helikoptéry, čo je vaším cieľom. Vyjdite z kancelárie a v scénke opustíte so Sarah budovu a uvidíte Barryho na úteku pred temnotou.

Nasledujte šerifku do parčíku, kde si pozrite tabuľu pod súsoším (15/25). Vybehnite za ňou nad schody, kde zničte štyroch nepriateľov. Pokračujte ďalšími schodmi k svetlu útočiska pri ulici. Sarah prehodí pár slov s doktorom Nelsonom a spolu vojdite do kníhkupectva.
Hneď napravo je na poličke pod výkladom termoska (76/100). Nad stolíkom s kvetináčom je na stene oznam o predaji vašich kníh (16/25). Na pulte s pokladňou je stránka rukopisu (78/106). Vyjdite dverami so šerifkou na dvor a choďte do malej budovy naľavo. V nej je truhlica s pištoľou na svetlice (22/30).

Nasledujte ju na ihrisko. Napravo je na pieskovisku termoska (77/100). Pokračujte za šerifkou ku kostolu. Na tabuli si pozrite zoznam kostolných udalostí (17/25). Pri aute pred tabuľou je lovecká puška, silná baterka a pár granátov. V žltej dodávke napravo je vnútri stránka rukopisu (79/106). Pri stánku vedľa dodávky je núdzová skrinka so zásobami.
Potom choďte za šerifkou, ktorá sa pokúsi otvoriť dvere kostola a napadne vás skupina nepriateľov. Tie zásoby tu neboli len tak. Prídu dve vlny útočníkov, Sarah vám pomáha, tak ich zlikvidujte a potom vojdite spolu do kostola. Na pulte na pódiu je stránka rukopisu (80/106). V zadnej miestnosti je núdzová skrinka.
Choďte za šerifkou schodmi do pivnice, kde vás napadnú dvaja silní nepriatelia. V ľavej časti pivnice je vzadu termoska (78/100) a v pravej sú schody vedúce von. Vykopnite dvere a stretnete sa s Barrym. Choďte spolu hore schodmi, pri ktorých máte núdzovú skrinku. Keď vyjdite hore na kopec za kostolom, po pravej strane bude malá terasa s piknikovým stolom a na ňom je stránka rukopisu (81/106) a na zábradlí zas svetlica.

Pokračujte až hore na cestu. Napravo na konci cesty sú v dodávke dva granáty, no ak sa k nim priblížite, napadnú vás dvaja unesení. Pokračujte potom s parťákmi naľavo po ceste. Tam sa objaví týpek s motorovou pílou, ktorý zničí stĺp vedenia a pridá sa k nemu pár bežných nepriateľov.
Pokračujte na požiarnu stanicu, kde je helikoptéra. Pri aute pred vami je munícia, brokovnica, batérie, svetlice a granáty. Vľavo je núdzová skrinka a drevenom zábradlí batérie a termoska (79/100). Druhá skrinka je vpravo na budove.
Tiež si všimnite dva reflektory, ktoré môžete zapínať a pár výbušných nádob po parkovisku. Keď si to tu prezriete, choďte k vrtuľníku. Barry so Sarah začnú štartovať vrtuľník, no než sa to podarí, musíte ich brániť a teraz ste v tom sami. Využite preto podľa potreby výbuchy, reflektory a zásoby a bráňte sa pred niekoľkými vlnami nepriateľov, ktorí budú na vás vybiehať spoza požiarnej stanice. Keď bude vrtuľník pripravený, tak len k nemu dobehnite a odletíte preč.


C. Transformačná stanica

Termosky: 5; Rukopis: 2 (+1); Truhlice: 2; Odkazy: 1; TV: 1.

Vrany napadnú vrtuľník a vy z neho vypadnete. Po dopade čakajte pár vrán útočiacich aj na vás. Napravo choďte k plotu pri kontajneri. Na betónovom bloku je tam termoska (80/100). Vrchol trápnosti je, že ste opäť prišli o všetky zbrane, ale tu to našťastie nie je na dlho. Naľavo, v búdke pri bráne je revolver, náboje a batérie. Choďte k budove a odstreľte reťaz držiacu výklopné dvere. Keď ju odstrelíte, napadne vás pár nepriateľov, ktorých sa zbavte, lebo dvere sa otvárajú pomaly.
Vojdite dovnútra do svetla. Vnútri máte po poličkách mnoho zásob munície, svetlice a aj brokovnicu. Vyjdite na palety pri pletive, vyskočte na krabice a po nich zoskočte za pletivo do druhej časti haly. Je pri vás rádio, ktoré môžete zapnúť, no už len pre hudbu, nie pre zberateľstvo.
Tu vás napadne skupina nepriateľov, vrátane troch silných. Po boji si z poličiek poberte muníciu a vzadu za betónovými rúrami je termoska (81/100). Vyjdite von a bežte k svetlu útočiska. Odtiaľ pokračujte k transformačnej stanici, kde zoskočte na dvor.

Na dvore choďte doľava a na konci pri valci s káblom je krabica so svetlicou a granátom (23/30). Potom napravo od miesta zoskoku aktivujte spínač a otvoríte si dvere. Za dverami vás zľava napadne silný nepriateľ. Vy choďte doprava, dolu schodmi k batériám a nábojom a na stene pri nich máte páku, ktorou si aktivujte svetlo útočiska.
Vybehnite hore schodmi a napadnú vás traja nepriatelia. Prejdite dverami a tam vás napadne ešte jeden silný. Prídete na rázcestie, tak zahnite doľava a na konci pri elektrizujúcich kábloch je na zemi stránka rukopisu (82/106). Otočte sa a bežte opačným smerom k núdzovej skrinke po pravej strane.
Pokračujte k plošine s pár iskriacimi generátormi. Zľava vyjdite na plošinu, napadnú vás tam dvaja silní nepriatelia. Vyjdite z plošiny na druhej strane a napravo pod ňou je na paletách termoska (82/100). Choďte okolo plošiny k zdvižnej plošine. Stiahnite ju ovládaním dolu, nastúpte a vyvezte sa hore. Na kresle hore je stránka rukopisu (83/106). Naľavo zoskočte dole za plot a ste mimo transformačnej stanice. Prebehnite k svetlu bezpečia.

Od svetla choďte na cestu. Napravo je pri ceste tabuľa „LT. William T.G. Randall Memorial Bridge“ (18/25). Naľavo choďte k autám a pri nabúranom autobuse je na zemi stránka rukopisu (100/106, Nightmare). Choďte k budove ovládania mostu. Napravo je pri nej termoska (83/100). Vzadu pri dverách na vás vyskočí unesený. Vojdite dnu, máte tam pištoľ na svetlice, pár zásob a ovládací panel, ktorým spustite otáčavý most.
Most sa bude neustále otáčať, takže vystriehnite chvíľu, keď bude spojený s vašou cestou a nastúpte naň. Na moste vás napadne pár vrán. Vystúpte z mostu na druhej strane a vojdite do ovládacej budovy tejto strany mostu. Vnútri je na gauči termoska (83/100). Tiež tam máte brokovnicu, náboje, svetlicu a televízor (13/14).

Vyjdite von, pokračujte cestou a objaví sa nad vami vrtuľník s priateľmi. Poletia chvíľu nad vami a budú vám osvetľovať cestu k elektrárni. Napadnú vás dve štvorice nepriateľov, pri ktorých vám pomôže svetlo z vrtuľníka, no pobiť ich musíte vy. Pokračujte potom k elektrárni, pri ktorej sa vrátia vrany a zaženú vrtuľník preč.
Je to pri okraji elektrárne. Choďte najprv napravo  pod stenu elektrárne k rieke a tam nájdete truhlicu pištoľou na svetlice a granátmi (24/30). Potom choďte naľavo k svetlu útočiska. Na vozíku sú náboje a batérie. Pokračujte poza elektráreň a medzi stromami vás napadne pár nepriateľov. Po boji choďte na koniec cesty a zoskočte na parkovisko pri elektrárni.


D. Elektráreň

Termosky: 5; Rukopis: 2 (+2); Odkazy: 3; Truhlice: 1; Pyramídy z plechoviek: 1.

Naľavo pri bráne a vrátnici je termoska (85/100). Pri dverách samotnej elektrárne je tabuľa s nápisom „Varovanie“ (19/25). Vojdite dverami dovnútra a tam už čaká Cynthia Weaverová. Je ochotná vás odviesť do „dobre osvetlenej miestnosti“ cez staré vodovodné potrubie na priehradu. Je osvetlené, no niečo sa pokazilo na transformačnej stanici a odčerpáva energiu, takže musíte prerušiť prívod. Než odídete, vezmite si z miestnosti naľavo, pri poličke s knihami termosku (86/100), na krabici za Cynthiou je silnejšia verzia baterky a po poličkách tu máte dosť zásob, ktoré sa hodia.

Potom vyjdite von a choďte k bráne napravo. Otvorí sa, keď budete pri nej, tak zbehnite dole schodmi. Zahnite doľava pri generátore a pokračujte doľava popod plot. Na konci je pri vrátnici stránka rukopisu (101/106, Nightmare). Vráťte sa pod schody a pokračujte priamo popri generátoroch až na koniec k svetlu útočiska. Za ním sú tri ovládače a pri nich tabuľa s varovaním pre manipuláciu so stavidlami (20/25).
Potom použite ovládače, najprv prostredný a potom ten napravo. Zatvoria sa všetky tri stavidlá, tak po nich prejdite až na poslednú plošinu s ovládaním. Naľavo máte svetlicu a broky, napravo je pyramída z plechoviek (10/12). Aktivujte spínač a odpojíte energiu z transformačnej stanice.
Preťaženie spôsobí, že sa budú stavidlá zatvárať a otvárať sami. Musíte sa po nich vrátiť naspäť. Stačí si to načasovať, vybehnúť, keď sa zatvoria a prebehnite na druhú stranu, nemusíte ani skákať. Takto sa vráťte naspäť k elektrárni. Pri nej vás napadnú traja nepriatelia a za nimi zničte posadnutú bránu.
Pod schodmi vás napadnú traja a aj nepriateľ s motorovou pílou. Zničte ich, vybehnite hore schodmi a ovládaním otvorte bránu.

Vráťte sa do elektrárne a nasledujte Cynthiu. Cestou vám povie, ako poznala Thomasa a Barbaru. Keď zomrela, on začal písať, aby ju priviedol späť, no prebudil tak temnotu. Temnota si vzala podobu Barbary, no nebola to ona a jej telo zostarlo, no temnota si ho ponechala. Aby napravil, čo sa stalo, odpísal Thomas zo sveta seba, Barbaru aj všetky svoje diela, preto Barry nemohol nájsť žiadne z jeho kníh. Nechal len poistku pre prípad, že by niekto iný začal pomáhať temnote a tú Cynthia ukryla. Cestou zavoláte priateľom, no zdá sa, že majú vážne problémy, tak opustíte tunel s tým, že sa s ňou spojíte na priehrade.

Po scénke zbehnite nižšie a uvidíte na zemi svietiť stránku rukopisu (84/106). Pokračujte a cestou k svetlu a núdzovej krabici vás napadne pár vrán. Povyše svetla je padnutý strom spájajúci výrez v brale, ktorý obchádzate popri brale. Na tom strome je stránka rukopisu (102/106, Nightmare).
Od svetla pokračujte priamo až k havarovanému vrtuľníku. Vrak je prázdny, okolo je len svetlica a náboj do pištole na svetlice. Pokračujte a uvidíte vypálenú svetlicu nad sebou. Tam sú Barry a Sarah a blíži sa k nim skupina nepriateľov, tak im pomôžte ich poraziť.

Po boji choďte naľavo za dom a hore kopcom. Nájdete tam truhlicu s loveckou puškou a nábojmi (25/30). Obaja vás nasledujú, takže sa nemusíte vracať dole a môžete pokračovať odtiaľto ďalej do kopca k svetlu útočiska, pod ktorým je aj núdzová skrinka.
Pokračujte cestou a uvidíte výťah, na ktorý sa musíte dostať. Tu vás napadne skupina nepriateľov vrátane dvoch zrýchlených. Po boji pokračujte k svetlu útočiska a odtiaľ hore k budove. Naľavo je časť veľkého, betónového potrubia a v ňom nájdete termosku (87/100). Napravo máte núdzovú skrinku a výťah, ktorý si privolajte.

Než najpomalší výťah sveta príde dole, napadne vás pár skupín nepriateľov. Odrážajte ich a napokon nastúpte do výťahu, ktorým sa vyvezte hore. Napravo od výťahu je za kontajnerom na kraji útesu termoska (88/100).
Naľavo pokračujte hore k priehrade. Poniže je na stene ovládač a tabuľa s upozornením (21/25). Aktivujte ovládač, no dvere sa nepohnú, takže ho aktivujte znovu a držte tlačidlo stlačené. Dvere sa zdvihnú, Sarah a Barry vojdú dnu a temnota za nimi zhodí predmety, aby vám zablokovala cestu.

Spoza plota naľavo sa na vás vrhnú tri valce posadnuté temnotou, tak ich zničte svetlom a potom choďte za plot, spoza ktorého prileteli. Na zemi je tam stránka rukopisu (85/106). Pokračujte k svetlu a za ním choďte na ochodzu pri priehrade, na ktorej sa na vás vrhnú vrany. Vyjdite na koniec ochodze a vylezte hore rebríkom.
Pred vami je veľký, otočný reflektor, tak sa ho chopte a ničte ním skupiny prízrakov, ktoré budú na vás vyliezať zľava od cesty a sprava spoza brány. Keď ich zničíte, vyrúti sa tornádo temnoty, takže už len utekajte. Bežte po priehrade, pri jedinom svetle naľavo zbehnite dole schodmi a spodkom prebehnite na druhú stranu. Pozor na kovovú podlahu, z ktorej časti budú vytrhnuté. Na druhej strane vybehnite hore schodmi a ste za prekážkami opäť na priehrade. Utekajte a na konci vbehnite do otvorených dvier napravo. Za nimi dole schodmi. Pod schodmi je v poličke termoska (89/100).
Odtiaľ bežte zas po kovovej časti a diery v podlahe preskakujte. Prebehnite na druhú stranu, opäť hore a za vašimi priateľmi. Vy, Sarah, Barry a Cynthia sa zveziete k „dobre osvetlenej miestnosti“. Otvorte ju a vnútri nájdete Zaneovu poistku. Je tam stránka z jeho diela, v ktorej opisuje vaše detstvo a ako ste dostali vypínač z lampy, aby ste sa v noci nebáli. Okrem stránky je tu aj ten vypínač, kliker. Zane vpísal do existencie kliker, ktorý ste vy dali Alice v rámci príbehu, ktorý ste napísali vy.Epizóda 6: Odchod


A. Cesta

Termosky: 4; Rukopis: 3 (+2); TV: 1; Truhlice: 1; Odkazy: 3; Pyramídy z plechoviek: 1.

V spomienkach sa vraciate do New Yorku, do rána po opici. Z nočného stolíka si vezmite slnečné okuliare a z poličky v kúpeľni si vezmite analgetiká. V predsieni si môžete vypočuť na telefóne odkaz od Barryho. V izbe si diaľkovým ovládačom na stole zapnite televízor a pozrite si program (14/14). Je to šou, v ktorej ste boli hosťom vy kvôli vašej poslednej knihe. Keď dopozeráte, vráti sa domov Alice. Choďte k nej a už len odsledujte scénku.

Vraciate sa do prítomnosti. Bojovať s temnotou a zlom sa rozhodnete ísť sám, takže všetkých troch priateľov nechávate na priehrade a vyrážate v ústrety koncu. Po scénke ste na parkovisku vonku. Na piknikovom stole pri vás je termoska (90/100).
Nastúpte do auta a vyrazte po ceste. Na pravej strane bude po chvíli parkovisko s ďalším autom a bielym prívesom. Pri prívese je tabuľa s reklamou na hotel Majestic (22/25). Pokračujte autom po ceste a len o kúsok ďalej je naľavo pár stavebných strojov pod reklamou na miestne rádio KBF-MM. Tam vystúpte a bežte naľavo a dole. V búdke je lovecká puška, náboje a batérie. Bežte úplne dole, kde je v tieni kopca malá búda a v nej je truhlica s pištoľou na svetlice (26/30).
Vráťte sa do auta a pokračujte po ceste. Pred tunelom je naľavo osamotený dom. Pri zavretej bráne je vedľa krabice termoska (91/100). Potom vojdite do tunelu. Autá blokujú cestu, takže musíte pešky.

Ako zájdete hlbšie, posadne vás temnota a preberáte sa v noci. Len čo vyjdete z tunela, napadnú vás traja unesení. Za nimi je na ceste stránka rukopisu (86/106). Obďaleč je svetlo útočiska a auto. Nastúpte a vyrazte po ceste. Na ceste bude pár nepriateľov, ale v aute ste pomerne v bezpečí, či už chcete utiecť, alebo ich zničiť. Pokračujte cestou až k hotelu Majestic.
Naľavo od vstupu je núdzová skrinka. Vnútri je oproti vstupu tabuľa s informáciami o hoteli (23/25). Na gauči napravo od vstupu je stránka rukopisu (103/106, Nightmare). Na záchode je termoska (92/100) a na recepcii je brokovnica s muníciou. Pozrite si zoznam hostí na pulte a zistíte, že tu býval agent Nightingale.
Choďte do jeho izby (jediná, do ktorej sa dá vojsť). Vnútri sú fotky ľudí z mesta, náboje a dva granáty. Tiež môžete preskúmať jeho bundu zavesenú na stoličke. Vyjdite von a napadnú vás dvaja unesení. Choďte oproti k dvom autám. Naľavo za tým bez kapoty je na múriku pyramída z plechoviek (11/12).

Vráťte sa do auta a prejdite parkoviskom za motelom. Či už po rampe, alebo vrchnou časťou. Zídite dolu za motel a poniže vás napadne posadnutý traktor a pár unesených. Môžete ich zničiť, alebo utiecť. Pokračujte až na most, na začiatku ktorého svieti lampa.
Vystúpte kvôli blokáde áut a prejdite most pešo. Na troch miestach sa ozve temnota, vytrhá pár kusov podlahy a vrhne po vás pár predmetov posadnutých temnotou, ktoré zničte a dávajte si pozor, aby ste nespadli z mostu. Na konci je posadnutý bager. Uhýbajte sa zásahom jeho ramena a len na neho stále svieťte, aby ste ho zničili. Za ním je koniec mosta, svetlo útočiska a auto.

Pokračujte cestou, na ktorej bude pár nepriateľov. Tí pre auto nie sú problém, ak nezmätkujete, ale zľava sa objaví posadnutý Monster Truck, ktorý nepríjemne doráža. Zničte ho reflektormi a pokračujte hore po poli.
Choďte naľavo k stodole, z ktorej vychádza intenzívne svetlo. Pred ňou horí. Za stodolou je malý domček, na verande ktorého je termoska (93/100). Potom choďte do svietiacej stodoly, vnútri je bezpečné svetlo a tiež auto, ktoré sa hodí, lebo predošlý boj vás mohol pripraviť o vaše staré. Na poschodí stodoly je stránka rukopisu (104/106, Nightmare).

Choďte ponad farmu po ceste a smeruje až k ďalšiemu svetlu útočiska. Keď sa budete blížiť, vyvrhne na vás temnota autobus, tak sa snažte byť mimo cesty. Vystúpte a prejdite pomedzi autá. Za nimi sú na ceste škvrny temnoty a pri nich vás napadnú aj štyri prízraky. Pokračujte tunelom, v ktorom sa pripravte na tri vlny nepriateľov. Pri východe z tunela je stránka rukopisu (87/106) a za ním je svetlo.

Pri svetle je núdzová skrinka a aj auto. Odvezte sa autom na koniec cesty, kde je veľká tabuľa „Larsenove autovraky“. Na plote pri vstupe je tabuľa s podmienkami vstupu (24/25). Nechoďte ešte dnu, ale prejdite autom pomedzi bránu a tabuľu a dostanete sa na cestu za blokádu. Na konci cesty je pri ďalšej blokáde stránka rukopisu (88/106). Vráťte sa autom naspäť a vyvezte sa cez bránu hore k šrotovisku.


B. Šrotovisko

Termosky: 3; Rukopis: 2 (+1); Truhlice: 2; Odkazy: 1; Pyramídy z plechoviek: 1.

Od svetla pred budovou choďte najprv doľava a na konci pod prístreškom je truhlica s granátmi a svetlicami (27/30). Keď ju otvoríte, napadnú vás dvaja unesení. Vráťte sa pred budovu a pri dverách si prečítajte nápis varovania (25/25). Vojdite dovnútra, napadnú vás dvaja nepriatelia. Máte tu loveckú pušku, náboje, batérie a na poličke za dverami je termoska (94/100).
Vyjdite na poschodie, sú tam granáty, pištoľ na svetlice a na terase je na zábradlí posledná pyramída z plechoviek (12/12). Na stole je stránka rukopisu (105/106, Nightmare). Nad schodmi použite ovládač, čím otvoríte bránu na šrotovisko. Vpadnú k vám dvaja unesení.

Vráťte sa do auta a vyvezte sa hore za bránu cez pár nepriateľov a zastaňte pred rampou. Napravo je za múrikom na doskách termoska (95/100). Vráťte sa do auta a preskočte rampu, za ňou druhú a odvezte sa stále doľava až k žeriavu. Vystúpte a choďte k svetlu. Na krabici máte náboje, svetlice, batérie a stránku rukopisu (89/106).
Vylezte hore rebríkom k svetlici a granátu a nahoďte tu generátor. Vráťte sa dole rebríkom a na dvor. Keď vyjdete na dvor, napadne vás temnotou posadnutý buldozér. Môžete použiť svoje auto a zničiť ho reflektormi. Zrejme vám auto značne poškodí, ale to nevadí. Ak vám ho aj zničí, dorazte ho baterkou a choďte k žeriavu. Aktivujte ovládač a veľmi pomaly sa zdvihne kontajner blokujúci prechod. Za ním je svetlo a za svetlom nové auto.

Odvezte sa cestou hore na kopec k svietiacej lampe. Pod ňou je núdzová skrinka. Choďte od lampy naľavo k malej búde za ňou a vnútri je truhlica s granátom a pištoľou na svetlice (28/30).
Potom choďte k zavretej bráne povyše lampy a vyjdite hore schodmi do budovy. Vnútri skočte dierou v podlahe dole. Pri stene je vozík blokujúci východ, tak vozík odtlačte a vyjdite von.
Pod vežou pri bráne je auto, pri ktorom je brokovnica, náboje a granáty. Vyjdite hore medzi pár budov a temnota zničí vežu pri bráne. V prvej budove napravo máte batérie a náboje. V druhej budove napravo je revolver, brokovnica, lovecká puška a termoska (96/100). Ako budete postupovať hore, napadne vás skupina nepriateľov a ďalší sa objavia postupne. Hore máte otočný reflektor, ktorým môžete nepriateľov ničiť. Pri ňom máte aj svetlice a náboje do pištole na svetlice.
Potom choďte k budove za reflektorom a odtlačte dovnútra vozík blokujúci vstup. Vnútri je pri krbe stránka rukopisu (90/106). Vzadu odtlačte vozík dole z kopca, aby vám uvoľnil cestu z budovy. Napravo pred budovou dobehnite cez nepriateľa k svetlu útočiska.


C. Záver

Termosky: 4; Rukopis: 1 (+1); Truhlice: 2.

Vybehnite po ceste k drevenej plošine. Na nej máte núdzovú skrinku so zásobami. Skočte do vozíka pod plošinou a uvoľnite ručnú brzdu. Cestou vo vozíku vás napadne pár vrán. Keď na konci vozík narazí, vyskočte a bežte k svetlu útočiska. Z svetlom napravo zlezte nižšie cez otvorený vagón a dole je pri skale za malým vozíkom truhlica s pištoľou na svetlice a granátmi (29/30).
Vráťte sa hore k svetlu a vylezte oproti nemu hore rebríkom. Choďte po konštrukcii až k vozíku, ktorý vám blokuje cestu, tak ho odtlačte až kým nespadne. Preskočte dieru a bežte ďalej pod útokom pár vrán. Na konci je pri stĺpe striešky termoska (97/100).

Odtiaľ utekajte cez pár škvŕn temnoty a nepriateľov až k malému domčeku so svetlom. Môžete si tu doplniť zásoby a utekajte cestou lesom ďalej. Za nákladiakom, ktorý spadne z oblohy, pokračujte k prístrešku s generátorom, ktorý môžete nahodiť kvôli svetlu. Pod prístreškom je aj pár zásob.
Pokračujte hore kopcom, tam bude padať z neba pár ďalších vecí z dna jazera. Keď padne veľký, kovový kus, tak povyše neho je medzi stromami vagón, pri ktorom čakajú unesení. Vnútri je granát a termoska (98/100).
Pokračujte odtiaľ hore do kopca k svetlu. Poniže generátora dôjde k výbuchu a napadne vás aj pár unesených. Môžete dobehnúť hore a nahodiť generátor. Máte tu aj zásoby.
Pokračujte hore kopcom, kde na vás bude padať vagón. Popri ďalších padajúcich objektoch vybehnite hore k lodi a naľavo vyjdite hore schodmi k svetlu. Na schodoch je pár škvŕn temnoty.

Vojdite do budovy a v nej nájdete truhlicu s granátmi a svetlicami (30/30). Vyjdite na poschodie, kde je pumpovacia brokovnica. Dierou v stene vyskočte na dvor. Tam choďte naľavo za poškodený veterný mlyn, za ním je termoska (99/100). Na stĺpe vedenia pri budove je núdzová skrinka. Choďte ku generátoru. Pri ňom je pár zásob. Na plote za generátorom je stránka rukopisu (106/106, Nightmare). Nahoďte generátor, čím dodáte elektrinu výťahu, no prilákate aj pár nepriateľov. Prebojujte sa k výťahu a privolajte si ho. Než príde dole, bráňte sa pred ďalšími nepriateľmi. Keď konečne dorazí, nastúpte a vyvezte sa hore. Hore pred výťahom je stránka rukopisu (91/106).

Choďte k priesmyku pred vami. Tam vás napadne pár nepriateľov a posadnutých objektov. Zničte ich a napokon aj loď a auto temnoty, ktoré blokujú cestu. V priesmyku budú ďalšie objekty, ktoré vám budú zavadzať, tak ich ničte svetlom.
Za priesmykom ste na brale a pred vami je obďaleč tornádo temnoty. Zoskočte dole z plošiny a smerujte k tornádu. Dávajte si pozor na posadnuté predmety, ktoré po vás bude tornádo hádzať. Bežte až pred tornádo na drevenú plošinu, kde máte krabicu svetlíc do pištole. Vypáľte párkrát na oslabenie predmetov a skočte ešte bližšie. Z takejto blízkosti vypáľte pár rán svetlíc z pištole priamo do tornáda a zničíte ho.

Preberáte sa doma a temnota si vzala podobu Alice. Vyjdite zo spálne na chodbu, Alice blokuje dvere do obývačky. Obíďte si ju cez kuchyňu a v izbe získate baterku. Ňou svieťte na nápis Kliker nad stolom a keď ho svetlom zničíte, získate svoj kliker. Objaví sa Zane, ktorý vás posiela do chaty. Objaví sa aj váš dvojník, Zane povie, že ten tu bude, keď vy tu nebudete a že sa volá pán Scratch.
Potom sa objavíte v snovej realite, kde vidíte idey predmetov. Teda nápisy, ktoré ich označujú. Svieťte baterkou na nápis, čím ho uskutočníte, teda nápis zničíte a objaví sa predmet. Hneď za gaučom si to vyskúšajte na nápise termoska a získate poslednú termosku (100/100).
Potom zničte ostatné nápisy, až sa vám zhmotní samotná chata na jazere, ktorá je, aj nie, ale jestvuje jej idea, tak ste si ju vynútili. Vojdite dovnútra a to je koniec.
Už len sledujte, ako bosorke vložíte miesto srdca kliker a svetlo, ktoré prinesie, ju zničí. Zachránili ste Alice, vyplávala na breh, no chata, aj vy ste preč. Bude musieť pokračovať v živote bez vás. Uvidíte, že mestečko oslavuje svoj každoročný festival a nezdá sa, že by ho udalosti temnoty nejako ovplyvnili. Čo sa stalo s Barrym, Sarah a Cynthiou nevieme. Ale za Rose, ktorá stále vyzerá byť mimo, uvidíte v temnote za oknom agenta Nightingalea. Vy zostávate v chate, kde ste dopísali koniec.Epizóda 7: Signál


Táto epizóda je prvé z dvoch DLC k hre. Máte tu nové zbierky, 10 budíkov a 6 kartónových postáv.
Po tom, čo ste všetko vykonali, ste uväznený vo svojej vlastnej nočnej more. Vchádzate do reštaurácie, presne ako prvýkrát v prvej epizóde. Sú tu Andersonovci, Rose, Cynthia aj Rusty, no všetko je akési iné. Postavy sú ako duchovia s neúplnými replikami a všetko je temnejšie. Pri bratoch môžete znova pustiť jukebox, tak ako prvýkrát, ale aj melódia je iná.
Choďte dozadu na záchody, otvorte dvere na pánske toalety a choďte k zrkadlu, kde sa vám prihovorí Thomas Zane. Máte nasledovať jeho signál, aby ste sa prebrali. Dá vám baterku aj pištoľ, hoci nie sú pravé, keďže ste v sne, ale reprezentujú myšlienku tých vecí, takže ich môžete použiť.
Choďte k dverám a napadne vás štvorica nepriateľov. Zničte ich a choďte do kuchyne, z ktorej sa prvý prebúral k vám. Nájdete tam budík (1/10). Vykopnite dvere naľavo a vyjdite von.

Pokračujte cestou a napadne vás pár unesených. Môžete bojovať, alebo utekajte vpred a do svetla domu na konci cesty, aby ste ušetrili muníciu. Choďte do zadnej izby a zdvihnite zo zeme stránku rukopisu. Získate telefón, cez ktorý sa s vami spojí Zane s odkazom, aby ste použili slová a nasledovali jeho signál.
Vráťte sa do vstupnej chodby a uvidíte tri slová. Tak ako na konci šiestej epizódy, aj tu ich môžete zničiť svetlom a slová konkrétnej idey sa stanú skutočnosťou. V tomto prípade máte slová „dobitie“ čo zhmotní batérie, „signalizačná pištoľ“ pre pištoľ na svetlice a „baterka“ pre silnejšiu verziu vašej baterky.

Vyjdite dverami a ste na ulici pred reštauráciou. Televízia vás privíta. Toto zažijete v tejto epizóde viackrát, predpovedanie toho, čo príde. Pokračujte ulicou a niektoré autá posadne temnota a bude ich po vás hádzať, tak ich zničte. Na konci ulice naľavo zničte temnotou posadnuté dvere obchodu s rozličným tovarom.
Vnútri zničte slovo „nástroje“ a získate tak zásoby munície, batérií a svetlíc a v tomto konkrétnom prípade aj brokovnicu. Prejdite ďalej a napadne vás päť prízrakov, dvaja silní. Po boji vyjdite von dverami.

Za dverami choďte doprava, za roh budovy, tam je prvá kartónová postava, Odin Anerson (1/6). Ozve sa vám aj Zane. Prejdite dvor, na konci vylezte na krabice a preskočte z nich za plot.
Naľavo zničte slovo „nástroje“ pre zásoby. Viac naľavo máte slová „záblesk“ pre granát a „svetlica“ pre svetlicu. Úplne naľavo za budovou je kartónová postava, Sarah Breakerová (2/6).
Vráťte sa pred budovu s vlajkami a prebehnite tam cestu na druhú stranu. Cesta sa prepadne, ale stihnete doskočiť. Bežte do parku, kde vás napadnú štyria nepriatelia, vrátane silného. Po boji vyjdite hore schodmi. Napravo máte zásoby, naľavo pokračujte k svetlu a na ulicu. Tam sa všetky svetlá rozžiaria a zas sa vám ozve Zane.
Potom choďte ulicou naľavo dolu a doprava k blikajúcej lampe. Tam vylezte na palety a preskočte z nich plot. Tam vás napadne pätica nepriateľov. Po boji vyjdite hore schodmi a preskočte za plot pod vami.

Za plotom choďte do kôlne naľavo, kde máte dve slová pre batérie a pištoľ na svetlice. Na dvore zničte slovo „spomienka“ a ozve sa spomienka, keď ste sa so Sarah snažili dostať k Barrymu. Prejdite dverami a tam vás napadne pár posadnutých predmetov, ktoré zničte svetlom. Na lavičke pri padnutom strome je budík (2/10).
Zničte posadnutú bránu, vyjdite na ulicu a k dverám kostola. Sú zamknuté. Za vami posadne temnota sochu jeleňa a auto, ktorého ju viezlo. Rozlomí ich na viac častí, ktoré bude po vás vrhať, tak ich zničte a potom slovo „kľúč“. Ozve sa spomienka, ako Sarah otvorila dvere kostola, keď do neho vchádzala s vami v piatej kapitole.

Hneď naľavo za dverami v kostole je kartónová postava, Barry Wheeler (3/6). Vzadu napravo sú zásoby. Naľavo prejdite dverami a vykopnite dvere vedúce do pivnice. Zbehnite dolu schodmi. Je tam hromada pecí a pri každej je slovo „výbuch“. Keď slovo zničíte, na chvíľu vyšľahnú z pece plamene. V pivnici vás napadne viacero nepriateľov, takže využite tieto výbuchy, ktoré ich v prípade zásahu zničia. V pravej časti máte navyše na kresle budík (3/10). V ľavej časti nad schodmi zničte slovo „výstup“ a zhmotní sa rebrík, po ktorom vylezte hore.

Na parkovisku si vezmite stranu rukopisu, ktorá sa objavila vo vzduchu. Okolo vás sa objaví pár slov, no podstatné je pre zničenie len slovo „priateľ“. Po jeho zničení sa objaví Barry. Nie je to síce váš Barry, je to len výplod vašej predstavivosti vo vašej nočnej more. No bude vás sprevádzať a občas komentovať, čo sa deje. Prejdite hore schodmi. Hore skopnite podperu, aby ste mohli vyliezť vyššie k slovu „baterka“ a zhmotní sa vám silná verzia baterky.

Pokračujte cestou vpred k slovu „bum“. Keď ho zničíte, nastane na jeho mieste malý výbuch. Ďalšie slovo „bum“ je za rohom a tam sa k vám začnú blížiť aj dvaja nepriatelia. Keď budú pri slove, tak ho zničte baterkou a výbuch zas zničí ich. Pokračujte cestou popri ďalších dvoch slovách až k televízoru na kresle.
Tam vás čaká väčšia oblasť, v ktorej sa budú neustále objavovať nepriatelia, takže sa v nej nezdržujte. Je v nej aj veľa slov „bum“ aj dosť slov pre zásoby a výbavu. Na kopčeku za kreslom je aj slovo pre pumpovaciu brokovnicu. Obďaleč sú aj koľajnice, na začiatku ktorých je napravo prevrátený vozeň. Pri ňom je budík (4/10). Na konci pred svetlom útočiska je reflektor, ktorým môžete napravo zničiť tri slová „bum“ v stane, v ktorom je aj budík (5/10).

Prejdite svetlom a zničte slovo „veža“ čo vám zhmotní reflektor. Tým zničte tri vo vzduchu lietajúce slová „most“. Po ich zničení spadne vlakový vagón. Vojdite do neho a otvorom skočte pod vagón. Napravo máte na okraji útesu kartónovú postavu, Cynthia Weaverová (4/6).
Pokračujte naľavo popri slove zásoby až k televízoru. Naľavo od neho je vo vagóne slovo pre pištoľ na svetlice. Pokračujte k mostu a okolo vás dopadne pár vašich kníh. Zväčšených. Na moste vás napadne kŕdeľ kníh. Presne tak, miesto vrán vás napadnú vaše, lietajúce knihy.

Za mostom vás čaká časť lesa s hromadou slov. No väčšina týchto slov je zlá. Máte tam slová ako „nepriateľ“, „havrany“ a „posadnutie“, ktoré vám prinesú presne to, nepriateľov, vrany a posadnuté objekty. Cestou vás napadne aj pár kŕdľov kníh, ktoré ničíte svetlom ako vrany a tak vás budú rozptyľovať, aby ste náhodou vypustili nejaké zlé slovo. Najlepšie je ísť po okraji, zľava, alebo sprava. Napravo je najmenej slov na ceste. Prejdite na koniec k svetlu útočiska a za ním tunelom popri televízore, za ktorým vykopnite dvere.

Tu vás čaká pole, v ktorom rastú stĺpy elektrického vedenia. Na mnohých sú lampy, ktoré blikajú a občas zasvietia. Keď zasvietia na nepriateľov, tak ich úplne zničia. Problém je v tom, že na tomto poli sa nepriatelia objavujú neustále.
Máte tu aj budík (6/10). Ako vyjdite z jaskyne, tak choďte doľava, držte sa ľavej steny skál, až kým nedôjdete k okraju plošiny, kde je medzi skalami výsek a sú tam drevené ploty. Za plotmi je pri skale tento budík. Nezdržiavajte sa pri jeho braní, pretože vás tam ľahko môžu uväzniť nepriatelia.
Utekajte popod lampy, aby vám pomohli s prenasledovateľmi a prebehnite na opačnú stranu k svetlu útočiska.

Za ním choďte doprava, je tam kartónová postava, Tor Anderson (5/6). Naľavo vybehnite hore k plotu a preskočte zaň. Dole máte dve nové slová. „červená skrinka“ pre zhmotnenie núdzovej skrinky so zásobami a slovo „kolesá“ pre zhmotnenie auta.
Na dvore vás napadnú dva posadnuté Monster Trucky a pár nepriateľov. Môžete použiť auto, aby ste sa presunuli po poli. Choďte k búde napravo medzi drevami. Môžete si tam zhmotniť ďalšie auto a pri dreve tam máte aj budík (7/10). Pokračujte na opačnú stranu k prístrešku so svetlom útočiska. Môžete si tam zhmotniť zásoby, pumpovaciu brokovnicu a ďalšie auto a pod svetlom aktivujte spínač, čo otvorí bránu, pri ktorej ste začínali.
Vráťte sa teda k nej a cestou vás napadne zas pár nepriateľov a aj temnotou posadnuté objekty. Vojdite dovnútra, kde už čaká skupina nepriateľov. Po ich likvidácii vyjdite hore schodmi, vyjdite na balkón a zbehnite dole. Napravo máte slová pre zásoby, svetlicu a aj slovo „lov“ pre loveckú pušku. Nad jazerom je ďalšia „spomienka“.

Naľavo od spomienky choďte popod terasu k televízoru. Tu vás prepadne skupina nepriateľov z oboch strán. Zložte osamoteného, aby ste sa dostali ďalej od vody, nech vás do nej nezhodia.
Na konci si zhmotnite rebrík a vylezte hore. Choďte naľavo, na terasu nad jazero a na jej konci je budík (8/10). Na dvore máte slová pre ďalšie zásoby a aj pre silnejšiu verziu baterky. Potom prejdite pomedzi hromady dreva a napadne vás jeden obyčajný nepriateľ a jeden s motorovou pílou. Po boji prejdite za hromady dreva. Naľavo máte pri plote za stolíkom budík (9/10), napravo máte zásoby a dvere, ktoré vyrazte.

Vnútri prejdite pomedzi drevá ku schodom a cestou vás napadne pár nepriateľov. Sú tu aj výbušné sudy pre pomoc. Vyjdite na poschodie a dverami pri núdzovej skrinke medzi police, kde vás napadne pár ďalších nepriateľov.
Na druhej strane vyjdite dverami von a zoskočte na dvor. Choďte doprava za roh budovy k nákladiaku, tam je kartónová postava, Alice Wakeová (6/6).
Na dvore máte jednu „spomienku“ a dve slová „most“, ktoré zničte. Zhoďte drevenú plošinu k plotu a aktivujte spínač, ktorý ste si zhmotnili. Ten presunie náklad žeriavu k diere v plote, no len na chvíľu a ak to nestihnete, budete musieť spínač stlačiť znova, tak vybehnite hore po plošine, ktorú ste zhodili a skočte na náklad žeriavu. Presunie vás na druhú stranu rieky.

Tam zničte pár nepriateľov, ktorí už na vás čakajú. Napravo vylezte hore rebríkom k „spomienke“ a za ňou druhým rebríkom na strechu. Skočte do svietiacej diery a v nej uvidíte zas spomienku, keď vás Alice fotila na obálku.

Keď predstavenie skončí, prejdite dverami, chodbou a ocitnete sa vo svojej spálni. Tu, aj v ďalších izbách, máte rozličná zásoby. Vo svojej pracovni, prvá izba napravo, máte aj posledný budík (10/10).
Choďte do obývačky, kde sa vám ukáže Thomas Zane. Tvrdí, že za tento váš stav nemôže temnota, že ste sa sám uväznil vo svojej vlastnej nočnej more a bojujete so sebou. Po rozhovore zničte tri televízory, ktoré vás napadnú.
Po výbuchu prejdite do haly, kde máte na poličkách pár zásob. Tu vás napadnú dvaja nepriatelia a viacero posadnutých objektov a televízorov. Všetky zničte a potom v zadnej časti zničte ďalšie televízory. Po ich výbuchu prejdite dierou v stene na mólo, kde máte pár zásob.
Dopadne k vám posadnutá loď. Tú zničte, sťažovať vám to budú kŕdle kníh. Keď loď zničíte svetlom (je to záver, takže nešetrite granáty, či svetlice), tak nastáva koniec. Dostali ste sa z tejto nočnej mory, ale stále ste zrejme uväznený vo svojej pomätenosti. Mizerný koniec, ktorý, tak ako celá epizóda, nepriniesli nič nové.Epizóda 8: Spisovateľ


Táto epizóda je druhé z dvoch DLC k hre. V rámci zbierok tu máte 10 krabíc hry „Night Springs“.
Pokračujte presne tam, kde skončila predošlá epizóda, v ďalšej nočnej more s Barrym ako vaším sprievodcom, ktorý je stále iba výplodom vašej predstavivosti. Choďte k ovládaniu za vami a ním ovládate otočnú lampu. Otočte ju úplne na opačnú stranu, aby sa rozkývala a jej svetlo tak zničilo slovo pri múre, čo časť múru zbúra.
Prejdite dierou v múre a skočte dole. Choďte oproti a vezmite si baterku, je to najsilnejšia verzia. Napravo zničte slovo „prekvapenie“ a zbúra sa stena budovy, za ktorou sú ďalšie slová, ale zároveň vás napadne posadnutý predmet, tak ho zničte. Vnútri nájdete slová pre muníciu a batérie. Tiež je tam slovo pre rebrík.
Vylezte rebríkom na strechu budovy a po rímse pokračujte doprava popri múre až k diere, ktorou skočte k bludisku. Vojdite do bludiska a na soche zničte slovo, ktoré vám dá pumpovaciu brokovnicu. Oproti na rázcestí choďte doľava a pri obraze nájdete prvú hru (1/10). Vráťte sa a choďte na opačnú stranu a von dverami k Barrymu.

Pokračujte doľava k monitorom. Tam máte muníciu a aj slovo pre ďalšie zásoby. Keď začne ohňostroj, napadne vás trojica nepriateľov, potom ďalšia pätica zo strechy napravo. Ďalší štyria pôjdu potom zľava, kde sú aj slová „ohňostroj“. Zničte slová a rozkrúti sa za každé ohňostroj, ktorého svetlo bude pôsobiť na nepriateľov. Sú medzi nimi aj silní, tak sa to hodí. Po boji vybuchnú dvere na budove, takže môžete dovnútra.

Na terase, aj vnútri, je pár slov pre zásoby. Vnútri sa s vami rozlúči Barry. Pri krbe je druhá hra (2/10). Vyjdite za budovu, kde vás osloví Zane. Choďte dole a najprv doľava popri stoličkách a k bráne, pri ktorej je na koši hra (3/10). Choďte potom za slnečné hodiny a vezmite si stránku rukopisu, ktorú vám tu Zane nechá.
Objaví sa vám pár slov. Zničte „čisto“ a v diaľke uvidíte maják z prvej časti prvej epizódy. Potom ničte slová „skala“ a budú sa vám objavovať skaly, po ktorých môžete pokračovať v ceste. Za poslednou skalou zničte slovo „loď“ a nastúpte na zhmotnenú loďku. Zničte temnotou posadnuté ukotvenie a loďka sa s vami pohne. Zničte slová oproti a vytvorí sa vám cesta a zásoby. Vyskočte na cestu a pokračujte k slovu „chata“ a zhmotníte si chatu.

Skočte dovnútra. Ak tam zotrváte, chata sa začne otáčať s vami vnútri. Než sa tak stane, vyskočte naspäť von a počkajte si, kým sa celá neotočí. Keď sa k vám začne blížiť vchod, skočte na strechu a bežte na druhú stranu strechy. Na nej je hra (4/10), ktorá nespadne, ani keď je dole hlavou. Na druhej strane potom skočte zo strechy na cestu ďalej. Ak nezbierate hry, môžete zostať v chate a keď sa otočí dverami k ceste na druhej strane, proste vyskočíte tam, bez riskovania pádu cestou cez strechu.

Vezmite si na ceste ďalšiu stránku rukopisu, ktorú vám Zane zhodí a objavia sa ďalšie slová. Zničte slová „most“ a vytvorí sa mnoho objektov, ktoré môžu tvoriť niečo ako most. Skočte na vhodný predmet, ktorý sa bude točiť vo víre a obďaleč za vírom zničte slovo „cesta“ a zhmotní sa cesta. Keď budete plávať okolo nej, tak na ňu doskočte.
Spoza búdky na vás na cestu vyskočí nepriateľ. Popri zásobách prejdite hore na koniec cesty. Tam ste opäť pri víre, ale vyššie. Aj tu skočte na nejaký objekt, ak vám chýba vhodný, zničte ďalšie slová „most“. Skočte a prevezte sa na predmete vľavo k slovu „cesta“, ktoré zničte a skočte na zhmotnenú cestu.
Vylezte hore po rebríku a vojdite do vagóna. V ňom na vás padne posadnutý objekt, tak ho rýchlo zničte. Na konci vagóna si pomocou slov „skala“ vytvorte dve skaly, po ktorých preskáčte do kmeňa. Prejdite kmeňom popri zásobách a po padnutom strome na pevnú zem.

Pokračujte cestou. Nad vami sú slová „valiť“. Keď sa objavia nepriatelia, zničte tie slová a zjavia sa výbušné sudy, ktoré sa na nich budú valiť po kopci. To spravte aj obďaleč a pokračujte cez nepriateľov k stromu, po ktorom prejdite k bránke a na cestu so svetlom.

Uvidíte, ako do diery spadne slovo „diera“. Oproti zničte slovo „ohňostroj“ a získate hromadu svetlíc. Hoďte svetlicu do diery, aby zničila slovo „diera“ a v potrubí oproti vám potom vznikne diera. Skočte dierou do potrubia a prejdite ním na koniec, tak skočte dierou nižšie a tu vás napadnú traja nepriatelia, vrátane jedného s motorovou pílou. Prejdite vedľa, kde vás napadnú ďalší dvaja a skočte do osvetlenej diery. Osvetleným potrubím len prejdite neďaleko k televízorom a dverami ďalej.

Ste v kole, tak utekajte hore po schodoch a po klávesách písacieho stroja a na konci uvidíte svojho ducha, ako skočí do vody, tak skočte za ním. Ste opäť v kole, tak ním zas postupujte ako sa otáča, aby ste sa mohli kvôli váhe dostať ďalej. V jednom úseku si len počkajte, kým sa kolo natočí za vás, aby sa valce, blokujúce vám cestu, odvalili. Za nimi prejdite dverami a naľavo zoskočte dole na kovovú podlahu.
Tam počkajte, kým sa otočíte a kým sa dvere pri vás nedostanú do zvislej polohy, aby ste nimi mohli prejsť. Za nimi je trezor dobre osvetlenej miestnosti. Keď sa otvorí, vojdite dnu a dverami na konci k dverám výťahu. Aktivujte spínač naľavo, nastúpte do výťahu, vnútri stlačte tlačidlo a vyvezte sa výťahom.

Keď vystúpite z výťahu, ste v Carlovej čerpacej stanici. Poberte si vnútri zásoby, máte tu aj loveckú pušku a vyjdite von, kde vás napadne pár nepriateľov. Choďte doprava k vraku auta a od neho povyše medzi stromami je posteľ a na nej je hra (5/10).
Potom choďte naľavo. Pri čerpačke vás napadne dosť nepriateľov, ale máte tu slová „bum“, aj výbušné sudy, čo vám pomôže. Choďte k svetlu pri plote a vojdite do svetla.

Za svetlom prejdite po kmeni stromu ďalej. Zničte slová „kábel“ pre vytvorenie elektrického vedenia a na konci slovo „most“. Zhmotníte si most aj so štyrmi nepriateľmi na ňom. Za mostom zničte ďalšie slová „kábel“, až napojíte elektrické vedenie ku generátoru za pumpou. Nahoďte generátor a elektrina aktivuje ovládanie žeriavu pri kmeni, ktorým ste prišli. Vráťte sa tam, použite ovládanie a presuňte drevá na žeriave k vám, aby ste po nich mohli prejsť na druhú stranu.
Tam pokračujte popod most, kde sa vám zas ozve Zane. Povie, že nie ste skutočný, ste len racionálnym „ja“ Alana, ale ste súčasťou tohto miesta. Kto je pán Scratch, vám odmieta prezradiť. Vybehnite na most. Napravo je kamión s drevom. Za ním je hra (6/10).
Pokračujte na koniec mosta. Naľavo máte zásoby a schody, ktorými vybehnite úplne hore. Cestou vás napadnú traja nepriatelia. Na plošine ďalší traja. Úplne hore máte pri monitoroch pár zásob.
Na hornej časti mosta sa na vás rozbehnú ďalší nepriatelia. Odpáľte slová „bum“, ktoré robia bum a slová „drviť“, ktoré spustia predmety na most a rozdrvia nepriateľov a aj podlahu. Na konci máte svetlo útočiska. Za svetlom vám Zane zhodí strom, aby ste po ňom mohli zísť z mostu.

Keď zoskočíte dole, choďte pri zásobách doľava a nájdete pri stromoch hru (7/10). Vráťte sa na cestu, zničte slovo „skala“ a po vzniknutej skale preskočte ďalej. Pokračujte cestou, po drevených paletách a skalnej ochodze pod most, kde vás napadne štvorica nepriateľov. Ďalší dvaja sú hore na moste. Nad vami môžete zničiť pár slov, ktoré zhmotnia reflektory svietiace po oblasti.
Vybehnite hore a prejdite po moste. Na moste vás napadne pár kŕdľov vrán a za mostom skupina nepriateľov. Vybehnite hore schodmi k lampe. Za ňou po zavesených paletách a na konci si zhmotnite skalu, na ktorej sa objaví nepriateľ. Po nej prejdite a pokračujte po obvode až do dverí.

Za nimi si pozrite scénku s Emilom Hartmanom a vašim submisívnym „ja“ a potom pustite magnetofón s odkazom od Alice. Keď to všetko skončí, vyjdite von východom opäť na skaly. Vybehnite hore, kde máte zásoby a zničte na krídle lietadla slovo „otras“. Otras nakloní lietadlo a vy skočte na jeho krídlo. Zlezte z lietadla a vbehnite dovnútra, tam máte hru (8/10).
Prejdite lesom, kde vás napadnú dve dvojice a napokon štvorica nepriateľov. Za nimi dobehnite k svetlu útočiska. Pri ňom sa objavia ďalší, ale vám stačí dobehnúť do svetla. Za svetlom prejdite na most k zásobám. Tam sa s vami Zane rozlúči, ďalej vraj nemôže, no na rozlúčku vám hodí ešte jednu stránku rukopisu, ktorú si vezmite. Zničte slovo „spomienka“ a zaspomínate si zas na Alice.

Prejdite k dvom slovám obďaleč. Slovo „zážeh“ rozsvieti znova maják a slovo „most“ vám vytvorí most, po ktorom prejdite. Povyše sa vyrúti skupina nepriateľov. Zničte slovo „uvoľniť“ a zničíte tým skalu, bez ktorej sem dosvieti svetlo majáku a zničí ich. Prejdite za skaly pri vás a zničte dve slová, aby ste zničili skaly a dostali svetlo k ďalším nepriateľom. Takto pokračujte hore a ničením slov ničte všetky skaly pri vás a s nepriateľmi sa tak trápiť príliš nemusíte. Pri niektorých skalách sú slová až povyše, takže buď nepriateľov odlákajte dole na svetlo, alebo ich obehnite, aby ste zničili slovo. Týmto spôsobom sa dostaňte až úplne hore k majáku.
Pri majáku choďte najprv doprava a za maják. Tam je na kresle hra (9/10). Vráťte sa pred maják a vojdite doň. Vybehnite hore schodmi a hore vylezte rebríkom. Zhmotnite si ďalší a vylezte vyššie. Vyleziete pred chatou na jazere.

Než pôjdete do chaty, vybehnite po ceste hore na plošinu pod cestou, kde ste v prvej epizóde mohli vziať termosku. Teraz je tam posledná hra (10/10). Vráťte sa dole, zhmotnite si most a choďte po ňom až k ostrovu. Tam sa objaví váš imaginárny Barry, teraz posadnutý temnotou. Zažeňte ho svetlom a uvoľní sa cesta na ostrov.
Na ostrove máte zásoby rovno pred vami. Pred chatou vás napadne temnotou posadnutý Hartman, je ako rýchly nepriateľ. Tiež vás budú otravovať vrany. Potom vás napadnú temní Odin a Thor Andersonovci. Napokon príde temný Barry. S každým zničeným nepriateľom odpadne časť temnoty z chaty. Barryho budete musieť poraziť trikrát.
Keď ho porazíte definitívne, tak vojdite do chaty. Nájdete tam svoje druhé „ja“, ktoré je úplne zdrvené. Tým sa spojíte a konečne ste sa dostali z vašej nočnej mory. Ste späť v chate a začínate písať druhý diel, pokračovanie príbehu „Odchod“ s názvom „Návrat“. Čo sa stalo v reálnom svete s vašimi priateľmi, vašou ženou a ako pokračujete vy, sa nedozvieme. Datadisk prináša Alanow pokus o návrat do reality, ale nič jednoznačného nedodal a podľa predbežných informácií by plánované pokračovanie nemalo byť o Alanovi, hoci nie je vylúčené, že tam nebude spomenutý, alebo sa tam neobjaví.

Súvisiace hry: Alan Wake Remastered
Alan Wake's American NightmareDiskusia Príspevkov: 1 Hodnotenie
120 hlasov

100
60
20

80
40
0
58
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2021 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |