1428: Shadows over Silesia | ABCgames.sk

OSTATNÉ
KALENDÁR
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KÚP SI HRU
UŽÍVATEĽ
Prihlásiť
Registrácia


Užívatelia
Hry v obchode
Zlacnené hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráca
ŠTATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Preklady:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
20353
5454
5063
1434
1599
7279
5673
12063
1687

Online 18243 užívateľov

1428: Shadows over Silesia


Žáner:Akčná, Adventúra, RPG
Dátum vydania:4. Október 2022
Stránky hry:shadows1428.com
Výrobca:KUBI Games
Kúpiť hru 1428: Shadows over Silesia
Kúpiť hru

Shadows over Silesia je temná akčná adventúra s fantasy prvkami zasadená do reálnej stredovekej Európy. Na pozadí skutočných historických udalostí na teba čakajú predovšetkým neľahké hádanky a náročné súboje, ale aj stealth pasáže a dôležité rozhodnutia. Narazíte na posadnutých uctievačov diabla, sexuálnych démonov, pekelné beštie, ale aj bytosti známe z európskej mytológie.

TEMNÝ FANTASY PRÍBEH
Európu zmietajú náboženské búrky a nejeden kazateľ predpovedá blížiaci sa koniec sveta. Píše sa rok 1428, a práve začína husitské ťaženie do Sliezska. Kacíri sa zdajú byť pre krajinu bez kráľa tým najväčším nebezpečenstvom. Naozajstné zlo však číha niekde úplne inde a nemá v pláne viesť náboženské disputácie.

Všetko prežijete z pohľadu dvoch hlavných postáv, mrzutého husitského hajtmana Hynka, ktorý nejde pre nadávku ďaleko a s ničím sa veľmi nepára a johanitského rytiera Lothara, muža dobrého vzdelania a mravov, čo sa po boku svojich bratov postaví do prvej línie Sliezskej obrany. Každý má svoje vlastné motivácie a názory na svet okolo seba, inú výbavu a schopnosti. Ich osudy sa čoskoro prepletú. Stretnú sa so zbraňou v ruke, alebo uzavrú krehké spojenectvo, aby sa bok po boku postavili oveľa horšiemu nepriateľovi?

NÁROČNÉ HÁDANKY
Originálne hádanky, ktoré na svojej strastiplnej ceste stretnete, vám určite dajú zabrať. Veľkým vzorom nám boli klasické adventúry z deväťdesiatych rokov. Budete musieť využívať prostredie, hľadať predmety, získavať informácie a lúštiť rébusy, alebo šifrované správy. Niektoré problémy je možné riešiť rôznymi spôsobmi, alebo ich šikovne obísť.

PLÍŽENIE V TIENI
Občas budete musieť splynúť s tieňmi a preplížiť sa okolo nepriateľov, aby vás neodhalili. Na nájdenie ideálnej cesty vám pomôže sledovať ich hliadkové trasy a zvyky.

ZLOŽITÉ SÚBOJE
Súbojový systém je jednoduchý na pochopenie, ale bude to chcieť cvik, aby ste ho úplne ovládli. Pamätajte si jedno: Prečíslenie je problém! Ak sa na vás vrhnú tri a viac protivníkov zároveň, zomriete! Kľúčom je využívať ich chyby, počkať si na správny moment a potom zaútočiť. Postavíte sa nielen rytierom, dedinčanom, alebo lúpežníkom, ale aj rôznym nadprirodzeným bytostiam, ktoré nie je dobré podceňovať.

RÔZNORODÉ PROSTREDIE
V priebehu hry sa budete pohybovať ako pešo, tak v sedle svojho koňa. Navštívite celý rad skutočných aj fiktívnych miest v stredovekom Sliezsku. Budete plieniť dediny, odhodlane brániť hradby mesta, preskúmavať tajné podzemné kobky, opustené bane, alebo zakázané časti kláštorov. Dej sa často odohráva v podzemí, počas dažďa alebo v noci, čo umocňuje temnú atmosféru a dôraz kladený predovšetkým na kontrast svetla a tieňa.

SKRYTÉ MINCE
V hre budete mať možnosť hľadať dva druhy skrytých mincí. Len tí najpozornejší budú schopní pozbierať všetkých. Nielen že si nimi naplníte mešec a odomknete unikátne achievementy, ale tiež ich občas môžete využiť na postup príbehom.
HW požiadavky 1428: Shadows over Silesia
Minimálne požiadavky
  • 64-bit Windows 7 / 8 / 10 / 11
  • Intel i3-3220
  • NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870
  • 8 GB RAM
  • 8 GB HDD
Odporúčané požiadavky
  • 64-bit Windows 10 / 11
  • Intel i5-2400 / AMD FX-8320
  • NVIDIA GeForce GTX 1060 / AMD Radeon RX 580
  • 16 GB RAM
  • 8 GB HDD

Ďalšie videá »


1428: Shadows over Silesia - screenshot
screenshoty »

Diskusia o hre 1428: Shadows over Silesia Pridať príspevok
Žiadne diskusné príspevky.

| Hry |
© 99-2022 ABCgames.sk 
Facebook
 ABCgames.SK | CZ | E-shop hry |